Bolívie: Rozšíření tří stávajících plynových elektráren na paroplynové navýšilo jejich výkon o 1 GW

DomůEnergetika v zahraničíBolívie: Rozšíření tří stávajících plynových elektráren na paroplynové navýšilo jejich výkon o 1 GW

Německá společnost Siemens rozšířila v Bolívii tři stávající plynové elektrárny na paroplynové, díky čemuž došlo k navýšení  jejich celkového instalovaného výkonu o 1000 MW. Projekt je součástí snahy Bolivíe o zlepšení přístupu k elektrické energii pro rostoucí populaci a rozvíjející se ekonomiku.

Tři původně plynové elektrárny – Termoeléctrica del Sur, de Warnes a Entre Río – jsou vlastněny a provozovány společností Ende Andina SAM. Jejich opětovné uvedení do provozu proběhlo během několika týdnů v srpnu a září tohoto roku. Tím byl ukončen více než tři roky trvající projekt, který začal podpisem smlouvy v roce 2016. Původní instalovaný elektrický výkon uvedených elektráren byl 480 MW.

Během expanze společnost Siemens k původním 14 plynovým turbinám SGT-800 přidala 11 parních turbín SST-400, 22 parogenerátorů a nové řídicí systémy. Nové paroplynové elektrárny mají instalovaný elektrický výkon 1480 MW. Účinnost výroby elektřiny se díky modernizaci zvýšila o zhruba 11 %.

„Společnost Siemens vyvinula jedinečné řešení na podporu pokračujícího úsilí Bolívie o zlepšení přístupu k elektrické energii pro rostoucí populaci a rozvíjející se ekonomiku. Každá společnost má své jedinečné potřeby. Naše různorodé energetické portfolio může řešit tyto potřeby ve prospěch společnosti všude ve světe,“ uvedl Karim Amin, generální ředitel Power Generation ve společnosti Siemens Gas and Power.

Společnost Siemens buduje ve Warnes nové servisní a školící středisko. Zde se budou bolivijští technici školit k údržbě, monitorování a opravám turbín elektrárny a dalších komponent.

„Centrum je navrženo tak, aby poskytovalo naše tradiční a digitální služby zákazníkům v Bolívii a jižní Americe. Bude představovat digitální řešení s našemi technologiemi dálkového monitorování a diagnostiky, analýzou dat, jakož i specializovanými učebnami a praktickými školeními, dodávkami dílů, projektováním a projektovým řízením. Navíc nabídne pracovní příležitosti pro více než 100 lidí,“ uvedl John Prado, generální ředitel Siemens Bolivia.