Domů
Energetika v zahraničí
Bolívie: Rozšíření tří stávajících plynových elektráren na paroplynové navýšilo jejich výkon o 1 GW

Bolívie: Rozšíření tří stávajících plynových elektráren na paroplynové navýšilo jejich výkon o 1 GW

Německá společnost Siemens rozšířila v Bolívii tři stávající plynové elektrárny na paroplynové, díky čemuž došlo k navýšení  jejich celkového instalovaného výkonu o 1000 MW. Projekt je součástí snahy Bolivíe o zlepšení přístupu k elektrické energii pro rostoucí populaci a rozvíjející se ekonomiku.

Tři původně plynové elektrárny – Termoeléctrica del Sur, de Warnes a Entre Río – jsou vlastněny a provozovány společností Ende Andina SAM. Jejich opětovné uvedení do provozu proběhlo během několika týdnů v srpnu a září tohoto roku. Tím byl ukončen více než tři roky trvající projekt, který začal podpisem smlouvy v roce 2016. Původní instalovaný elektrický výkon uvedených elektráren byl 480 MW.

Během expanze společnost Siemens k původním 14 plynovým turbinám SGT-800 přidala 11 parních turbín SST-400, 22 parogenerátorů a nové řídicí systémy. Nové paroplynové elektrárny mají instalovaný elektrický výkon 1480 MW. Účinnost výroby elektřiny se díky modernizaci zvýšila o zhruba 11 %.

„Společnost Siemens vyvinula jedinečné řešení na podporu pokračujícího úsilí Bolívie o zlepšení přístupu k elektrické energii pro rostoucí populaci a rozvíjející se ekonomiku. Každá společnost má své jedinečné potřeby. Naše různorodé energetické portfolio může řešit tyto potřeby ve prospěch společnosti všude ve světe,“ uvedl Karim Amin, generální ředitel Power Generation ve společnosti Siemens Gas and Power.

Společnost Siemens buduje ve Warnes nové servisní a školící středisko. Zde se budou bolivijští technici školit k údržbě, monitorování a opravám turbín elektrárny a dalších komponent.

„Centrum je navrženo tak, aby poskytovalo naše tradiční a digitální služby zákazníkům v Bolívii a jižní Americe. Bude představovat digitální řešení s našemi technologiemi dálkového monitorování a diagnostiky, analýzou dat, jakož i specializovanými učebnami a praktickými školeními, dodávkami dílů, projektováním a projektovým řízením. Navíc nabídne pracovní příležitosti pro více než 100 lidí,“ uvedl John Prado, generální ředitel Siemens Bolivia.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
vinkler
21. říjen 2019, 06:35

Čísla si vysloveně odporují. Je-li účinnost plynovky 40%, tak navýšení o 11% je 51%.

Jakl udělat z 480MW pomocí 11% 1480MW je záhada.

Lubos Vozar
21. říjen 2019, 12:18

Originalny clanok hovori ze k instalovanym 13 plynovym turbinam Siemens bolo instalovanych dalsich 14 plynovych SGT - 800 plus 11 Siemens SST-400 parnych turbin, co znamena ze nove plynove turbiny sa postarali o aspon polovicu s tych 1 000 MW

Ivan Novák
21. říjen 2019, 11:54

Mírně jasnější informace jsou v článku, na který se odkazuje na začátku zprávy. Rekonstruovali i starou plynovou část. Píšou, že původní výkon jednotky činil 160MW a že účinnost vzrostla opravdu ze 40 na 51%, ale podle vyznění článku je hlavním bolivijským cílem zvýšit národní výrobní kapacitu. Lepší využití plynu byl bonus.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se