Domů
Elektromobilita
Citroën odhalil koncept sportovního elektromobilu DS E-Tense

Citroën odhalil koncept sportovního elektromobilu DS E-Tense

Nové elektřinou poháněné sportovní kupé E-Tense bylo nedávno představeno francouzským výrobcem Citroën na autosalonu v Ženevě 2016. Vůz je představen v rámci řady DS. Design tohoto nového modelu je velmi nevšední, vůz zaujme rovněž po stránce technické.

Řada DS automobilky Citroën je tvořena vozy, které nabízí výrazný styl, architekturu a jsou orientovány na celkový pocit z jízdy.

„Naším cílem bylo vytvořit výkonný vůz GT s elektropohonem. Vůz, který bude ztělesněním elegance, technologie a designu DS. Vůz, který bude probouzet sny a touhu usednout za volant,“ říkají o vozu členové týmů, kteří se na jeho vývoji podíleli.

Model DS E-Tense má podle uvedených údajů zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a má dosahovat nejvyšší rychlosti o hodnotě 250 km/h. Těchto čísel může vůz dosáhnout díky motoru o výkonu 402 koňských sil (300 kW) a krouticím momentu 516 Nm. Na jedno nabití by měl elektromobil ujet ve smíšeném režimu necelých 310 km, v případě jízdy ve městě až 360 km (tyto hodnoty odpovídají evropských normám, podle amerických norem by byl dojezd menší). Díky podvozku, který je vyroben z karbonových vláken, má vůz hmotnost téměř 1630 kilogramů.

Green Car reports podává podrobnější informace:

DS E-Tense je elektrické sportovní kupé, které představuje spíše budoucí směr vzhledu, kterým se bude značka ubírat, než konkrétní budoucí sériový model. Zatímco někteří výrobci automobilů přizpůsobují design svých automobilů konceptu elektromobilů, E-Tense má mnoho designových prvků, které jsou typické spíše pro sportovní vozy se spalovacím motorem, například masivní maska chladiče a mohutné nasávače vzduchu. Jedním zajímavým detailem jsou zadní směrová světla, která našla své místo na střeše tak, jak tomu bylo u modelu 1955 Citroën DS.

Uvnitř dvousedadlového kokpitu má řidič k dispozici 12palcový display, který slouží jako přístrojová deska. Dále má k dispozici 10palcový display, který představuje středový panel s dalšími funkcemi.

Zdroj úvodní fotografie: citroen.cz

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se