Domů
Akumulace energie
Pronajmout si elektrolyt v průtočné baterii? V Kalifornii se rýsuje nový obchodní model

Pronajmout si elektrolyt v průtočné baterii? V Kalifornii se rýsuje nový obchodní model

Výrobce průtočných baterií Avalon přišel na trh s novým obchodním modelem, který míří na snížení nákladů na výstavbu úložišť energie. Společnost „pronajímá“ elektrolyt ze svých baterií zákazníkům v Kalifornii.

Na základě požadavku od zadavatele zakázky, společnosti Sandbar Solar, na přesném dodržení rozpočtu, přišla společnost Avalon s novým obchodním modelem, ve kterém pronajímá elektrolyt svých průtočných baterií. Ostatní modely pronájmu úložišť energie, které jsou v současné době na trhu, pronajímají obvykle celý systém.

Průtočná baterie od Avalonu využívá vanadiový elektrolyt. Výhodou je, že vanadium si zachovává svoji plnou hodnotu po celou dobu životnosti baterie a představuje tak zůstatkovou hodnotu a možnost recyklovatelnosti pro pronajímatele.

Elektrolyt tvoří více než třetinu ceny baterie

CEO společnosti Avalon Battery uvedl, že náklady na elektrolyt se mohou velmi lišit. Typicky tvoří ale více než třetinu nákladů na celý systém.

„Elektrolyt tvoří přibližně 35 % nákladů celé baterie, v závislosti na její konfiguraci,“ uvedl Matt Harper.

Průtočné baterie jsou oblastí zájmu pro mnohé entity, zejména pro komerční a průmyslové projekty. Vyžadují nízké náklady na provoz během jejich životnosti. Vysoké kapitálové náklady spolu s rizikem výstavby relativně nové technologie jsou však pro investory omezující.

„Tento obchodní model byl probírán již v době, když jsem se připojil do odvětví vanadiových průtočných baterií v roce 2005. Samozřejmě objem, který bude potřeba k naplnění potřeb trhu, bude vyžadovat velký tým výrobců, dodavatelů a investorů. Pro některé zákazníky, kteří se soustředí na celkové náklady během dlouhého období, tedy 20 až 30 let, nemusí možnost pronájmu dávat smysl,“ dodal.

Zdroj úvodního obrázku: Avalon

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se