Domů
Společnosti ve světě
Novým směřováním Volkswagenu je vývoj platformy přímo pro elektromobily

Novým směřováním Volkswagenu je vývoj platformy přímo pro elektromobily

Na základě nedávného skandálu ohledně emisí dieselových motorů z dílen Volkswagenu došlo ke jmenování nového ředitele společnosti, Herberta Diesse. Od toho si Volkswagen krom jiného slibuje urychlení programu rozvoje elektromobility.

Podle prohlášení se automobilka v blízké budoucnosti zaměří na rozvoj elektromobility. Za tímto účelem by mělo dojít k uvedení nové platformy, modulárního elektrického kitu (modular elekctric kit – MEB), která by měla být vyvinuta speciálně pro elektromobily. Nová platforma MEB by měla využívat ploché podlahové baterie za účelem zvýšení dojezdu automobilu.

Současný ředitel byl v minulosti vedoucím R&D oddělení automobilky BMW, kdy se za jeho vedení pracovalo na vývoji modelů i3 a i8. První automobily využívající danou platformu by se na trhu mohly objevit v časovém horizontu tří až čtyř let.

„Tato inovace může pokrýt všechny modely, kdy by se měl jejich dojezd pohybovat od 300 do 500 kilometrů,“ komentuje Diess.

„Je mnohem jednodušší naplno využívat elektrickou technologii, když pro ni postavíte platformu přímo na míru. Máme dostatek prostoru pro vývoj jedné z našich platform čistě pro elektromobily.“

Herbert Diesse

Diess při rozhodnoutí o vývoji nové platformy prohlásil, že o novém směru již bylo definitivně rozhodnuto, jelikož je potřeba současné zaměření společnosti směřovat jiným směrem.

V současti probíhá nejen ve Volkswagenu, ale i v celém automobilovém průmyslu diskuse ohledně emisí. Z tohoto hlediska elektromobily nabývají na atraktivitě i co se ceny týče. Rovněž cena baterií se neustále snižuje a infrastruktura dobíjecích stanic se rozrůstá, tím pádem se stává investice do elektromobilu každým dnem smysluplnější.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se