Domů
Společnosti ve světě
Faraday Future oficiálně odhalila svůj první koncept elektromobilu

Faraday Future oficiálně odhalila svůj první koncept elektromobilu

Společnost Faraday Future (FF) učinila zásadní krok představením svého prvního konceptu elektromobilu v Las Vegas. Faraday Future však překvapila tím, že nepředstavila vůz, s jehož uvedením na trh počítá již v roce 2017, nýbrž koncept FFZERO1, na kterém bude v budoucnu technologicky stavět.

V průběhu prezentace došlo k představení platformy zvané VPA (Variable Platform Architecture – Variabilní platforma). Platforma na první pohled vypadá podobně jako platforma od Tesly – motory na jedné či obou nápravách s plochými bateriemi rozprostírajícími se na podlaze. Přidanou hodnotou FF, kterou se liší od Tesly, je vyšší stupeň možných úprav platformy, odtud slovo variabilní v jejím názvu.

Koncept, který nejspíš zůstane pouze konceptem

Společnost prohlašuje, že je možné snadno změnit velikost deformačních zón a množství osazených baterií, tím pádem je tuto platformu možné využít jak pro osobní, tak například i menší nákladní automobil. Vůz je rovněž možné bez výraznějšího zásahu osadit jedním až čtyřmi motory.

Koncept FFZERO01 je hlavním návrhářem Richardem Kimem označován za testovací základnu technologií společnosti a ukazuje, jakým směrem se automobilka ubírá a co od ní můžeme čekat. Do sériové výroby vůz s vysokou pravděpodobností nepřijde, pokud ano, tak pouze v omezené sérii.

FFZERO01 by mělo disponovat čtveřicí elektromotorů s výkonem 1000 koňských sil, z 0 na 100 km/h by se měl vůz dostat za 3,0 sekundy s maximální rychlostí přesahující 320 km/h.

Úvodní promovideo automobilky Faraday Future:

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516