Domů
Elektrárny v ČR
JE Dukovany zlepšila schopnost informovat o neočekávaných událostech
Zdroj: ČEZ

JE Dukovany zlepšila schopnost informovat o neočekávaných událostech

Elektrárny v ČR
Bez komentáře
27. listopad 2017, 21:59
ČTK

V Brně bude fungovat havarijní informační středisko a tiskové centrum Jaderné elektrárny Dukovany a záchranných složek, které vzniklo pro případ mimořádných situací. Novinářům to dnes řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Havarijní část bude v hotelu Continental a informační část v sídle jihomoravských hasičů. Nic takového dosud v kraji nebylo a komunikovalo se pouze z Dukovan, které jsou v Kraji Vysočina. Cílem je posílit systém krizové komunikace společnou komunikací všech záchranných složek, společným zázemím a nepřetržitým provozem.

Hasiči také vybudovali za 250.000 korun od Nadace ČEZ novou interaktivní místnost, kde budou děti zábavnou formou učit o tom, jak se mají správně chovat v případě mimořádných situací a neštěstí.

Ilustrační foto

Ředitel dukovanské elektrárny Miloš Štěpanovský řekl, že elektrárna má u hasičů v Lidické ulici v Brně vymezenou místnost, kterou do té doby neměla.

„Jakmile se něco na elektrárně bude dít, považujeme za svoji povinnost informovat, co se tam stalo a že je například vše pod kontrolou a region se nemá čeho obávat. Důležitá je rychlost informování,“ uvedl Štěpanovský.

Podle Bezděka bude v centru v hotelu Continental stálý pracovník v havarijním středisku, který bude v případě nenadálých událostí spolupracovat s mluvčími záchranných složek. Proto má vymezenou i místnost u hasičů, která je tiskovým střediskem. Bezděk uvedl, že taková situace může například nastat po ztrátě externího napájení elektrárny vlivem silného větru.

„Přestože pravděpodobnost takové události je nízká, musíme být připravení. Uvědomujeme si, jak důležité by v takovém případě bylo informování veřejnosti,“ dodal ředitel divize jaderná energetika a člen představenstva ČEZ Bohdan Zronek.

Ilustrační foto

V interaktivní místnosti v Lidické ulici se budou školáci pomocí interaktivní tabule a počítačových programů učit, jak se zachovat například při povodních, kalamitách, teroristických útocích a podobně.

Podobná místnost na jižní Moravě není, funguje například na Vysočině. Dosud hasiči chodili do škol, podle jejich mluvčí Pavly Pražákové se mohou děti naučit teoretické dovednosti v místnosti a potom spojit návštěvu s prohlídkou hasičské zbrojnice.

Lenka Horáková dr

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se