Domů
Elektrárny v Evropě
Britský regulátor udělil EDF první souhlas k výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point

Britský regulátor udělil EDF první souhlas k výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point

Britský úřad pro jadernou regulaci (ONR) udělil francouzské energetické společnosti EDF první souhlas se zahájením výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point C. Projekt za 18 miliard liber (562,7 miliardy Kč) je první novou jadernou elektrárnou v Británii za více než 20 let. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

ONR uvedl, že souhlas se vztahuje na umístění konstrukčního betonu pro první strukturu elektrárny související s bezpečností.

Projekt rozšíření Hinkley Point o dva nové reaktory byl poprvé oznámen v roce 2007. Termín uvedení elektrárny do provozu byl od té doby několikrát odložen kvůli regulačním překážkám, jaderné havárii v japonské Fukušimě a zhoršení finanční situace EDF.

Infografika: Jaderná elektrárna Hinkley Point

Francouzský podnik se proto v roce 2015 dohodl s čínskou společnosti CGN, že do projektu vloží šest miliard liber a získá v něm třetinový podíl.

EDF od roku 2009 v Hinkley Point provozuje dva bloky, které zahájily provoz v roce 1973.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se