Největší elektrárna s palivovými články v Evropě bude v Německu

DomůElektrárny v EvropěNejvětší elektrárna s palivovými články v Evropě bude v Německu

Firmy E.ON a Friatec uzavřely dlouhodobé partnerství, na jehož základě v Německu vyroste elektrárna využívající palivové články. Půjde o největší elektrárnu svého druhu v Evropě. Uvádí to tisková zpráva společnosti E.ON.

Mimo to se společnosti E.ON Connecting Energies a FuelCell Energy Solutions dohodly na spolupráci ohledně decentralizované kombinované výroby tepla a elektřiny za použití palivových článků. Tyto články mohou dosahovat výkonu až několika MW. To otevírá nové možnosti pro velké spotřebitele elektřiny, kteří potřebují stálé dodávky elektrické energie ze spolehlivého a čistého zdroje za rozumné ceny.

Společnost Friatec se specializuje na odolné průmyslové materiály. Vznikla v roce 1863 v německém Mannheimu. Právě zde by měla vzniknou elektrárna, která bude zásobovat jeden z výrobních závodů elektřinou z palivových článků. Majitelem a provozovatelem elektrárny bude E.ON.

Vůbec první evropská elektrárna s palivovými články s výkonem v řádech megawatt

Články s výkonem 1,4 MW a účinností 47 % dodá společnost FuelCell Energy Solutions. Elektrárna by měla pokrýt zhruba 60 % spotřeby výrobního závodu v Mannheimu. Palivové články by měly snížit jednak náklady, ale hlavně produkci CO2 přibližně o 3000 tun ročně. Mimo to umožní navrhované řešení od E.ONu snížit náklady společnosti Friatec až o 46 %.

„Je nám potěšením instalovat první komerční megawattovou elektrárnu s palivovými články v Evropě,“ nechal se slyšet Robert Heinz, výkonný ředitel E.ON Connecting Energies.

„Naše výrobní procesy vyžadují velké množství elektrické energie a tepla, proto jsme velmi rádi, že můžeme využít palivové články, které jsou velmi účinné a ekologické, což je v souladu s našimi výrobními procesy šetrnými k životnímu prostředí,“ uvedl Klaus Wolf, výkonný ředitel Friatec.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...