Domů
Elektrárny ve světě
Dostavba jaderné elektrárny Mochovce vstupuje do další fáze

Dostavba jaderné elektrárny Mochovce vstupuje do další fáze

Projekt dostavby jaderné elektrárny Mochovce zaznamenal další milník. V úterý oživily Slovenské elektrárne tzv. „mozek“, tedy novou blokovou dozornu třetího bloku. Třetí blok je v současné době dokončen již z 90 % a nyní vstupuje do testovací fáze.

„Dnes sme oživili mozog nového, tretieho bloku elektrárne Mochovce, ktorý bude diaľkovo riadiť všetky systémy bloku,“ uvedl v úterý generální ředitel Slovenských elektráren Nicola Cotugno.

„Náš tím a dodávatelia neúnavne odpracovali viac než 45 miliónov hodín a ich úsilie bolo odmenené dnešným spustením tejto inovatívnej technológie. Týmto potvrdzujeme aj náš záväzok dostavať podľa harmonogramu tretí a štvrtý blok AE Mochovce,“ dodal Cotugno

Uvedení 3. bloku JE Mochovce do provozu se předpokládá v průběhu následujícího roku, přičemž elektřinu by mohl do sítě začít dodávat ke konci příštího roku či na počátku roku 2017. Zprovoznění čtvrtého bloku by mělo následovat přibližně rok po bloku třetím.

Dostavba JE Mochovce, jež započala v roce 2008, je jednou z nejvýznamnějších soukromých investic v historii Slovenska. Výroba z 3. a 4. bloku, kde každý bude disponovat instalovaným výkonem 471 MWe, má pokrýt zhruba čtvrtinu spotřeby elektrické energie na Slovensku.

Nejvýznamnější milníky dostavby z roku 2014 shrnuje následující video:

Projekt dostavby tohoto zdroje je důležitý i pro Českou republiku, jelikož desetina hlavních dodavatelských firem je právě z Česka. V prípadě subdodavatelů tvoří české firmy čtvrtinu z objemu 1100 firem.

Zdroj úvodní fotografie: seas.sk

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.