Domů
Elektrárny ve světě
Indická vláda vypsala tendry na 20 GW ve FVE

Indická vláda vypsala tendry na 20 GW ve FVE

Indie postupně naplňuje své ambiciózní cíle v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie, a proto se tamní vláda rozhodla pro letošní fiskální rok vypsat tendry na nové fotovoltaické zdroje o výkonu přesahujícím 20 GW. Do konce roku se očekává, že instalovaný výkon FVE by tak mohl narůst o dalších 10 GW.

Indická vláda se rozhodla vypsat tendry na solární projekty s instalovaným výkonem až 20 766 MW. Během interpelací v indickém parlamentu o tomto rozhodnutí informoval přítomné poslance ministr pro Nové a Obnovitelné zdroje (Ministry of New and Renewable Energy), Piyush Goyal. Prozatím byly během tohoto roku uzavřeny smlouvy o výkupu elektřiny u zařízení s výkonem 8 482 MW.

Předběžné dohody (Letter of intent) o záměru vybudovat dodatečné zdroje byly sepsány u dalších 3 392 MW, přičemž konkrétní finanční nabídky (Financial bid) byly otevřeny pro 1 930 MW. Vláda dále očekává, že by v průběhu tohoto fiskálního roku mohlo přibýt ještě dodatečných 10 500 MW solárního instalovaného výkonu. Technologicky jde přitom téměř vždy o fotovoltaické panely, neboť  první koncentrační solární projekty zatím nenaplnily očekávání, která do nich byla vkládána.

Podobně jako i jiné země, Indie sází na fotovoltaiku.

Velké indické plány s FVE i větrem

Ministr zároveň oznámil, že dalších 315 MW ve FVE bylo nainstalováno v rámci dotačního programu zaměřeného na fotovoltaiku na střechách. V těchto projektech je energie využívána pro vlastní účely, na rozdíl od velkých koncentrovaných FVE, tzv. solárních zón.

Podle plánu by měla Indie dosáhnout 100 GW instalovaného výkonu v solárních elektrárnách do roku 2022. V současnosti je ovšem ve FVE nainstalováno pouze 8 GW. Ministr proto sdělil, že pro období 2016-2017 počítá s navýšením dřívějších cílů pro větrnou a solární energii. Dodatečně by se mělo jednat o 4 GW pro vítr a 12 GW pro FVE. Celkově by tak mělo být v Indii v roce 2022 nainstalováno 175 GW v OZE, což je oproti dnešku pětkrát větší množství.

Štítky:OZEIndieFVE

Komentáře

(1)

Jan Veselý

22. srpen 2016, 15:53

Holt velká země. Jedna zemička se 125x menší populací zvládla 2 GW FV za dva roky. Oni tu elektřinu fakt potřebují a stavět panely a vrtule jde opravdu rychle.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.