Domů
Elektrárny ve světě
Rusko a Indie podepsaly dohodu na výstavu dalších dvou jaderných reaktorů

Rusko a Indie podepsaly dohodu na výstavu dalších dvou jaderných reaktorů

Ruská firma Atomstrojeksport, patřící pod koncern Rosatom, a indická vláda dnes na ekonomickém fóru v Petrohradu podepsaly dohodu o stavbě dalších dvou reaktorů pro indickou jadernou elektrárnu Kudankulam. Informovala o tom agentura Interfax. Rusko na výstavbu reaktorů poskytne půjčku ve výši 4,2 miliardy dolarů (asi 96 miliard Kč)

Atomstrojeksport dodá pro indickou elektrárnu pátý a šestý jaderný reaktor. Země uzavřely dohodu o posílení spolupráce v oblasti jaderné energetiky v roce 2014. Rosatom se v ní zavázal postavit Indii celkem 12 reaktorů během dvaceti let.

„Znovu jsme potvrdili společné plány na dodávku nejméně 12 reaktorů ruské výroby do Indie. Stanou se základem pro realizaci plánu rozvoje jaderné energetiky v zemi,“ řekl na fóru ruský prezident Vladimir Putin.

Ilustrační foto

Ruský ministr financí Anton Siluanov oznámil, že Rusko navíc poskytne na výstavbu reaktorů půjčku 4,2 miliardy dolarů (asi 96 miliard Kč). Indie by ji měla splatit během následujících deseti let.

Kromě stavby jaderných reaktorů se země dohodly na realizaci celkem 19 projektů v oblasti farmacie, letadlového a automobilového průmyslu a zemědělství.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.