Domů
Elektrárny ve světě
Španělská Iberdrola uzavře obě své zbývající uhelné elektrárny

Španělská Iberdrola uzavře obě své zbývající uhelné elektrárny

Španělská energetická skupina Iberdrola uzavře obě své zbývající uhelné elektrárny, chce tak dostát svým cílům ve snižování emisí CO2 v rámci boje proti klimatickým změnám.

Společnost se připojila k manifestu vydaném na konferenci COP23 v Bonnu a zažádala španělské ministerstvo energetiky o autorizaci pro uzavření 2 uhelných elektráren Lada a Velilla o jmenovitém výkonu 874 MW. Iberdrola zároveň zajistí, aby nebylo dotčeno 170 zaměstnanců pracujících v obou elektrárnách, ti tak budou realokováni v rámci skupiny.

Plán uzavření uhelných elektráren nebude mít na skupinu výraznější dopad, jelikož elektrárny tvoří 1,8 % instalovaného výkonu skupiny z celkových 48 GW. Obě elektrárny vyrábějí 1,5 % elektřiny společnosti, což v absolutních číslech znamená 1,6 TWh z celkových 102,5 TWh. Iberdrola apelovala na Komisi a Evropský parlament, aby byly přijaty přísnější a ambicióznější cíle v oblasti OZE, a to z nynějších 27 % na 35 % do roku 2030.

Uzavření elektráren Lada a Velilla má skupině pomoci k dosažení cíle snížení produkce CO2 o 50 % do roku 2030 oproti roku 2007 a ve snaze být uhlíkově neutrální do roku 2050. Iberdrola zároveň významně investuje do OZE. Momentálně disponuje instalovaným výkonem 28,8 GW v OZE, 15,9 GW ve větrných a 12,8 GW ve vodních zdrojích. Od roku 2001 skupina odstavila již 10 elektráren o výkonu přesahujícím 7 GW. To by však nemělo mít dopad na spolehlivost dodávek elektřiny, společnost má totiž v záloze 5,7 GW v paroplynových zdrojích.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.