Energetická a IT společnosti LichtBlick vstupuje do spolupráce s Teslou, cílem je dostat nově představené baterie Powerwall na energetický trh. Po zahájení spolupráce v Německu mají společnosti v plánu rozšířit své působení do Evropy, Spojených států, Austrálie a Nového Zélandu. LichtBlick věří, že počet domácností a společností, které budou vyrábět a ukládat vlastní energii, bude v následujících letech prudce stoupat.

„Nová baterie Powerwall představuje energetický milník, protože výkonné a cenově dostupné baterie se stávají klíčovou technologií v revoluci decentralizované energetiky,“ tvrdí zakladatel a výkonný ředitel Lichtblick, Heiko von Tschischwitz. „LichtBlick spojuje jednotlivé decentralizované baterie do výkonného akumulačního systému. Optimalizované využívání milionů baterií hraje klíčovou roli v zajištění toho, aby decentralizovaná energetika utvářela náš systém dodávek energie.“

Tesla Powerwall
Baterie Powerwall

 

Pomocí své jedinečné IT platformy SchwarmDirigent zajišťuje společnost propojení jednotlivých decentralizovaných výrobců a akumulačních systémů a jejich propojení s energetickými trhy. LichtBlick již provozuje „digitální“ elektrárnu s více než tisíci decentralizovanými jednotkami. Po připojení do systému budou baterie Powerwall ukládat nadbytky solárních a větrných elektráren z elektrizační sítě a poté při zatažené obloze a bezvětří bude možné tuto energii využít v budovách nebo ji vrátit zpět do soustavy. Spotřebitelé, kteří integrují své baterie do systému budou prostřednictvím LichtBlick těžit z výnosů na energetickém trhu.

 

O LichtBlick

LichtBlick logo
Zdroj: LichtBlick

 

LichtBlick je německou energetickou a IT společností, která je průkopníkem a zároveň největším nezávislým poskytovatelem „zelené“ energie a plynu v Německu. Její energie využívá více než milion uživatelů, tzv. „LichtBlickerů.“

Společnost vyvinula inovativní platformu SchwarmDirigent, neboli inteligentní síť decentralizovaných energetických zdrojů, akumulátorů a odběratelů. LichtBlick zaměstnává více než 400 lidí a v roce 2014 zaznamenala obrat ve výši 700 milionů euro.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *