Domů
Elektřina
Část Prahy postihl rozsáhlý výpadek elektřiny, nejezdily tramvaje
Zdroj: publicdomainpictures.net

Část Prahy postihl rozsáhlý výpadek elektřiny, nejezdily tramvaje

Prahu včetně jejího centra postihly dnes kolem poledne rozsáhlé výpadky elektřiny. Asi půlhodinové přerušení dodávek způsobila podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce technická závada na transformátorech v rozvodně Praha – Jih v Chodově. Proud nešel určitých oblastech šesti městských částí, převážně v centru.

„Došlo k odpojení tří ze čtyř základních linek, které vedou elektřinu do centra Prahy, ale i do dalších částí jako Praha Měcholupy a podobně, s tím, že čtvrtá linka byla přetížena, takže tam mohly také vznikat nějaké problémy,“ uvedl Holubec.

Proud nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.

Energetici se podle Holubce v první fázi soustředili na obnovení dodávky do postižených oblastí a zhruba ve 12:10 bylo znovu vše pod napětím.

„Nyní zjišťují, co se stalo, následně to budou opravovat, ale to už bez vlivu na dodávku elektřiny,“ dodal.

Energetický poradce J&T Banky Michal Šnobr připomněl, že v roce 2013 došlo v rozvodně v Chodově k výbuchu trafostanice a požáru, bez elektřiny se tehdy ocitla zhruba třetina hlavního města. Aktuální výpadek podle něj nelze spojovat s ničím jiným než technickou závadou, která se může stát kdykoliv a kdekoliv.

„Myslím si, že pokud elektřina řádově nešla půl nebo tři čtvrtě hodiny, tak to není žádný zásadní problém, pokud ta situace byla pod kontrolou,“ uvedl.

„Na druhou stranu se vždy při těchto výpadcích ukazuje, že ač se zdá systém energetické soustavy robustní, tak je velmi citlivý. A i v případě relativně malých poruch může dojít k řetězovým reakcím,“ dodal.

Zhruba na půl hodiny byl kvůli výpadku přerušen provoz tramvají. Mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková uvedla, že výpadek omezil provoz tramvají v Praze 2, 3, 4 a 10.

Problémy podle ní nastaly v 11:30 a trvaly do 12:05. Nejdéle přetrvávaly v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař. Na chvíli přestala mimo jiné svítit světla ve stanici metra Florenc.

Na Hlavním nádraží zavřely některé obchody, další provozovny včetně pobočky České spořitelny neposkytovaly lidem služby. Nejezdily pohyblivé schody, tabule s příjezdy a odjezdy vlaků byly krátce po 12:30 v provozu. Některé vlaky mohou být kvůli výpadku zpožděny.

Výpadek elektřiny například předčasně ukončil dopolední část hlavních líčení u pražského městského soudu. Přestala totiž fungovat záznamová technika.

Štítky:Praha

Komentáře

(2)

Milan Vaněček

27. únor 2017, 13:51

Pokud vím z místních diskusí tak black out má být když to hodně v Německu fouká (jako před pár dny-ale to nic nebylo). Jak to ČEZ vysvětlí??

frank

27. únor 2017, 14:05

A pro trolla chlíveček, přispěl Milan Vaněček.

Neuvěřitelně laciný a ještě ke všemu to naznačuje jen to, že ani nevíte kdo je vlastník Pražské Energetiky, tedy za privátní stranu je to německá energetická firma :) tak jen houšť tepejte tepejte :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.