ČEZ Distribuce nacvičovala obranu před hackerskými útoky

31. prosinec 2018, 14:14
DomůElektřinaČEZ Distribuce nacvičovala obranu před hackerskými útoky

Společnost ČEZ Distribuce se cvičně bránila kybernetickému útoku. Třináct specialistů společnosti zodpovědných za kybernetickou bezpečnost technologických systémů mělo možnost si vyzkoušet, jak by se proti hackerům mělo bránit. Týdenní výcvik pořádali experti ze společnosti CyberGym Europe. Novinářům to dnes sdělila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová v tiskové zprávě.

Samotný výcvik byl zaměřen na seznámení se s aktuálními trendy v kybernetické bezpečnosti IT (informační technologie) a OT (operační technologie) systémů. Experti kladli hlavní důraz na praktický výcvik zaměřený na schopnost reagovat adekvátně při kybernetickém útoku cíleném na technologické systémy společnosti ČEZ. Vybraní specialisté ČEZ si na přednáškách rozšířili znalosti o aktuálních trendech kybernetické bezpečnosti. Mohli si také prakticky ověřit reakce na kybernetické útoky.

„Výstupem je ověření zavedených postupů k zajištění kybernetické bezpečnosti společnosti,“ uvedl bezpečnostní ředitel společnosti Radomír Valica.

Společnost se podle něj chce do budoucna připravovat na ochranu informační infrastruktury, aby co nejvíce eliminovala možnosti případných útoků a jejich dopad na hlavní předmět podnikáni společnosti.

Podle Holingerové si je společnost ČEZ distribuce plně vědoma nutnosti budování systémů řízení postupnými a koncepčními kroky, které jsou založeny na zapojování všech zaměstnanců do ochrany aktiv a aktivní podpory společnosti. ČEZ distribuce letos počtvrté obdržela osvědčení Bezpečný podnik, které uděluje ministerstvo práce a sociálních věcí.

ČEZ Distribuce je distributorem elektřiny a provozovatelem distribuční soustavy na území několika krajů v České republice. Na území republiky provozuje vedení v délce 163.680 kilometrů, počet odběrných míst přesahuje 3,5 milionu.