Domů
Elektřina
Dodavateli elektřiny a plynu Amper Market loni stouply tržby, zisk klesl
Elektrické vedení

Dodavateli elektřiny a plynu Amper Market loni stouply tržby, zisk klesl

Elektřina
Bez komentáře
29. listopad 2017, 14:21
ČTK

Dodavateli energií Amper Market z holdingu Amper Holding podnikatele Jana Palaščáka loni meziročně stouply tržby o 12,5 procenta na 3,2 miliardy korun. Čistý zisk klesl z 11,8 na 3,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Palaščák ČTK řekl, že letos společnost čeká růst tržeb na 3,5 miliardy Kč, příští rok na zhruba čtyři miliardy korun.

Amper Market dodal loni zákazníkům 1,26 terawatthodin (TWh) elektřiny, což představovalo asi dvě procenta roční spotřeby koncových zákazníků v Česku. Pro letošní rok počítá firma s dodávkami energií přibližně 1,7 TWh, zhruba 1,5 TWh by měla tvořit elektřina.

Pro rok 2018 má společnost nasmlouvané přes dvě TWh dodávek energií koncovým zákazníkům. Dvě třetiny dodávek elektřiny od firmy putují do podnikového sektoru.

Společnost dodává elektřinu vyrobenou z významné části nezávislými decentralizovanými výrobci odběratelům v průmyslu a službách, městům a obcím.

Vlastnictví a smluvní zajištění zdrojů elektřiny umožňuje firmě rozvíjet koncept takzvané virtuální elektrárny, spočívající ve spojení decentralizovaných zdrojů a odběratelů elektřiny v jednotně monitorovaný a dispečersky řízený systém.

zemní plyn
Ilustrační foto

Kromě prodeje elektřiny nabízí Amper Market i odběr plynu velkoodběratelům. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala firma na konci letošního října elektřinu 37.420 a plyn 736 zákazníkům. Elektřinu od společnosti bere například Hlavní město Praha včetně veřejného osvětlení, Pražský hrad nebo Brno.

Amper Market je největší společností holdingu Amper Holding, který celkem sdružuje šest firem. Do holdingu patří mimo jiné společnost Amper Savings, která se zaměřuje na energetické úspory. Firma podle Palaščáka zatím realizovala projekty v objemu asi 200 milionů korun.

Další společností holdingu je Amper Meteo, která jako první komerční meteorologická firma v Česku a na Slovensku predikuje počasí pro elektroenergetiku a teplárenství. Sesterské firmy Amper Market a Amper Savings působí také na Slovensku.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516