Domů
Elektřina
Dozorčí rada ČEZ dnes projedná možný odprodej Počerad
elektrarna počerady
Elektrárna Počerady zdroj: cez.cz

Dozorčí rada ČEZ dnes projedná možný odprodej Počerad

Elektřina
Bez komentáře
18. květen 2017, 08:22
ČTK

Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ se na dnešním jednání vrátí k možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Podle dřívějších informací plánovaný prodej už podpořilo představenstvo ČEZ. Dozorčí rada ČEZ se ale na konci dubna rozhodla rozhodnutí o prodeji elektrárny odložit a vyžádat si od vedení ČEZ k záměru další materiály.

Vršanská uhelná dříve uvedla, že nabídla za Počerady deset miliard korun a nabídka platí za dohodnutých podmínek jen do konce dubna. Ve středu sdělila, že nabídku prodloužila tak, aby ji dnes mohla dozorčí rada ČEZ projednat. Případný obchod ale firma neuskuteční v rozporu se stanoviskem ministerstva financí, přes které stát vlastní majoritní podíl v ČEZ. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dříve prodej elektrárny kritizoval. Jeho resort ale ve středu uvedl, že stanovisko ministerstva nemůže převážit rozhodnutí, které přijme dozorčí rada.

{„country“:“CZE“,“type“:“AREA“,“from“:“2017-05-01″,“to“:“2017-05-18″,“caption“:“Uhlí, včetně výroby elektřiny v Počeradech, tvoří stále významnou část výroby elektřiny v ČR.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_online_generation_data.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2017-05-01″,“end_date“:“2017-05-18″}

Podle předsedy dozorčí rady ČEZ Václava Pačese bude rada dnes kromě Počerad projednávat také podklady pro blížící se valnou hromadu ČEZ, která se letos uskuteční ve středu 21. června.

Už ráno se pak před sídlem ČEZ v Praze sejdou na další demonstraci lidé z pražského sídliště Písnice. Nelíbí se jim záměr ČEZ prodat více než 700 písnických bytů firmě Office Rent Prachatice (ORP) ze skupiny CIB Group, která v nedávném tendru podala druhou nejvyšší nabídku. Požadují prodej přímo po jednotlivých bytech. Původní vítěz tendru, společnost Kennial, od koupě ustoupil kvůli určovací žalobě nájemníků.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516