Domů
Společnosti ve světě
E.ON chce účinnější osvětlení evropských budov, řešení našel v Austrálii

E.ON chce účinnější osvětlení evropských budov, řešení našel v Austrálii

E.ON uzavřel partnerství se společností Organic Response. Jedná se o australský startup, který se zaměřuje na inovativní inteligentní ovládání osvětlení pro komerční a veřejné budovy. Výsledkem spolupráce by mělo být účinnější osvětlení budov zejména evropských zákazníků.

Organic Response je melbournská společnost, která si nechala patentovat inteligentní strukturu osvětlovací soustavy. Jednotlivá světla jsou propojena a reagují na pohyb v budově, čímž vznikne energeticky účinný ekosystém. Tato technologie se již využívá v nemocnicích, školách a řadě veřejných budov.

„Organic Response je přirozeně v souladu s naší strategií investovat a spolupracovat se společnostmi, které poskytují špičkové technologie, jež pomohou vytvářet budoucí trhy.“

Susana Quintana Plaza, Senior Vice President pro technologie a inovace E.ON

Úspora může být až 80 % energie na osvětlení

E.ON je další společností, která se zaměřuje na účinnější využívání elektrické energie. Začátkem srpna oznámil švédský nábytkový gigant IKEA, že od září bude místo žárovek prodávat výhradně světelné zdroje LED. Oproti žárovkám spotřebuje LED zdroj o 85 % méně energie a má v průměru dvacetkrát vyšší životnost.

Podle nezávislých studií by inteligentní systém Organic Response mohl snížit spotřebu elektrické energie na osvětlení v budovách až o 80 %.

Senior Vice President pro technologie a inovace E.ON, Susana Quintana Plaza, k nové spolupráci uvedla: „Pokročilé datové analýzy a připojitelnost Organic Responce mohou přidat skutečnou hodnotu evropským zákazníkům E.ONu tím, že jim umožní snížit náklady na energii a provozní náklady jejich komerčních budov.“

Chris Duffield, výkonný ředitel Organic Response, dodal: „Jsme potěšení, že máme za partnera E.ON. Investice odráží naše společné přání přinést inteligentní řešení osvětlení na evropský trh.“

Štítky:

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se