Domů
Elektřina
Elektrárna Dětmarovice je připravena znovu spustit provoz

Elektrárna Dětmarovice je připravena znovu spustit provoz

Elektrárna Dětmarovice na Karvinsku, která je od minulého týdne po požáru absorbéru mimo provoz, je připravena opět spustit výrobu elektřiny. Zaměstnanci už odstranili nejvážnější následky požáru. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti ČEZ, která elektrárnu provozuje, Vladislav Sobol.

„V neděli hodinu po půlnoci byla elektrárna převedena do zálohy pro potřeby technického dispečinku ČEZ. Vlastní najetí bloků závisí na ekonomických podmínkách, tedy na ceně elektrické energie na trhu,“ uvedl mluvčí.

V elektrárně začalo hořet v pátek 28. července dopoledne. Hasiči dostali požár pod kontrolu za několik hodin, více než den pak trvalo, než pod kontrolou dohořela všechna ohniska. Příčiny požáru zatím nejsou známy a nelze ještě určit ani výši způsobené škody.

Požár poničil jeden ze dvou absorbérů, což je zařízení pro snižování emisí síry, a částečně i společnou budovu, ve které jsou absorbéry umístěny.

„Druhý absorbér byl poškozen minimálně, zůstal funkční, a proto může elektrárna obnovit provoz. Další postup závisí na vyjádření statika o stavu poškozeného absorbéru. Poškozené části bude nutné kompletně vyměnit, náklady budou hrazeny z pojištění,“ uvedl Sobol.

Tepelná elektrárna Dětmarovice je v provozu od roku 1975. S výkonem 800 megawattů je nejvýkonnější elektrárnou spalující černé uhlí v Česku. Elektrárna dodává teplo do Bohumína a Orlové na Karvinsku, od požáru ČEZ tato města zásobuje z náhradních zdrojů.

Štítky:ČEZ

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.