EP Energy navýšila provozní zisk za prvních devět měsíců o třetinu

29. listopad 2017, 16:47
DomůElektřinaEP Energy navýšila provozní zisk za prvních devět měsíců o třetinu

Energetické skupině EP Energy stoupl za devět měsíců letošního roku konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o třetinu na 6,6 miliardy korun. Konsolidované tržby meziročně klesly o 2,8 procenta na 32,9 miliardy korun. EP Energy to dnes uvedla na svém webu . Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů. EP Energy patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku. Prostřednictvím dceřiné společnost EP Energy Trading firma také dodává elektřinu a plyn koncovým zákazníkům.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou EPH. Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu.

Ilustrační foto

Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

EPH letos získal dvě paroplynové elektrárny ve Velké Británii s celkovým instalovaným výkonem 2300 megawattů (MW) nebo německou černouhelnou elektrárnu Mehrum, jejíž instalovaný výkon činí 750 MW. Instalovaný výkon největší české jaderné elektrárny v Temelíně je asi 2000 MW.

Minulý týden holding oznámil , že kupuje britskou firmu RVA Group, která se specializuje na poradenství v oblasti vyřazování z provozu, dekontaminace, demontáže a demolice zařízení v petrochemii, farmacii, energetice, těžkém strojírenství a ropném průmyslu.

Cena transakce nebyla zveřejněna.