Domů
Elektřina
Japonská TEPCO musí znovu požádat o bezpečnostní prověrku JE Kashiwazaki-Kariwa
Zdroj: IAEA

Japonská TEPCO musí znovu požádat o bezpečnostní prověrku JE Kashiwazaki-Kariwa

Japonská společnost TEPCO bude muset na žádost tamního jaderného regulačního úřadu znovu zažádat o bezpečnostní prověrku pro svou jadernou elektrárnu Kashiwazaki-Kariwa. Novou prověrku si podle agentury Reuters vyžádalo přezkoumání bezpečnostních standardů, které ukázalo, že některé z nedostatků nebyly řádně hlášeny.

Elektrárna se sedmi bloky o celkovém výkonu téměř 8 GW byla odstavena spolu s ostatními jadernými bloky v Japonsku po havárii v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011. TEPCO požádala o posouzení bezpečnosti na blocích 6 a 7 v roce 2013 po představení nových bezpečnostních požadavků.

Žádost japonského regulátora vychází i z analýzy samotné společnosti TEPCO, podle níž budova, jež slouží v případě nehody na daných dvou reaktorech jako reakční centrum, nebyla do roku 2014 dostatečně odolná vůči zemětřesení.

Ačkoliv si část zaměstnanců byla výsledků analýzy vědoma, vzhledem k chabé interní komunikaci byly výsledky regulátorovi předloženy až v letošním roce.

Restart může ohrozit i politika

Znovuspuštění jaderné elektrárny Kashiwazaki-Kariwa může narazit i na politický odpor, kdy v regionálních volbách prefektury Niigata na konci loňského listopadu zvítězil Ryuichi Yoneyama, který se stavěl proti obnovení jejího provozu.

Pro energetickou společnost TEPCO je restart elektrárny významný. Společnost je po uzavření japonských jaderných elektráren v problémech a obnovení provozu elektrárně o výkonu 8 GW by mohlo její situaci pomoci.

Zdroj úvodní fotografie: IAEA Imagebank

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.