Domů
Elektromobilita
Elektromobil výrobce NextEV převálcoval stávající rekord na Nürburgringu
Zdroj: NIO

Elektromobil výrobce NextEV převálcoval stávající rekord na Nürburgringu

Společnost NextEV v pondělí představila svůj rekordy lámající elektromobil, jedná se o první elektromobil tohoto čínského start-upu vystupujícího pod novou značnou NIO. Toto snové vozidlo má být uvedením automobilky a demonstrací jejího potenciálu.

Elektrický supervůz NIO EP9, který pokořil stávající rekord na Nürburgring Nordschliefe, byl odhalen v Londýně. Jedná se o první oficiální představení automobilky od doby jejího založení v roce 2014. Společnost NextEV otevřela svou centrálu v Silicon Valley v říjnu tohoto roku.

EP9 ovšem není auto pro každého, ani to není jeho záměrem. Toto superauto má být vyrobeno pouze v šesti exemplářích, této exkluzivitě má odpovídat i cenovka vozu. Pouze výrobní náklady se podle mluvčího NextEV mají vyšplhat k 1,2 milionu USD.

První sériově vyráběný vůz značky NIO by měl být podle stávajících plánů představen v Číně již v roce 2017, tvrdí zakladatel společnosti William Li. Jeho vizí je být první společností, která čínskému trhu nabídne elektrická autonomní vozidla. Vůz by měl být později uvolněn k prodeji pro celosvětový trh.

Neskrývaná snaha demonstrovat svůj potenciál

EP9 je pro většinu populace samozřejmě nedostižný vůz. R&D oddělení společnosti může ovšem těžit z případných dalších nabídek třeba již masovějšího charakteru. Společnost může rovněž profitovat ze svých dosavadních zkušeností ze závodů a převést poznatky z elektrozávodů na masový trh s automobily.

Li říká, že NIO EP9 mělo hned od počátku své produkce posunout limity. Má být více než živoucí demonstrací vizí a technických schopností vývoje. Centrála společnosti NIO sídlí v Šanghaji.

Zdroj úvodní fotografie: nio.io

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.