Domů
Elektromobilita
Kanadská Magna se zapojí se společnostmi BMW, Intel a Mobileye do vývoje platformy pro autonomní vozy
Plug-in hybridní BMW 225xe ActiveTourer, foto: Tomáš Jirka pro oEnergetice.cz

Kanadská Magna se zapojí se společnostmi BMW, Intel a Mobileye do vývoje platformy pro autonomní vozy

Společnosti BMW, Intel a Mobileye v současné době spolupracují na vývoji platformy pro autonomní vozy. S jejím nasazením do vozů se počítá v roce 2021. Během setkání společností působících v automobilovém průmyslu v čele s výše zmíněnými, které proběhlo v úterý, došlo k usnesení, že integrátorem této platformy bude právě kanadská společnost Magna.

V rámci právě proběhlého konsorcia, jehož hlavními aktéry byly společnosti BMW a Intel společně se společností Mobileye, kterou Intel tento rok koupil, došlo k usnesení, že společností zodpovědnou za integraci platformy a jejího uvedení na trh bude společnost Magna. Její hlavní přínos bude v oblasti řízení a senzorů. Produkt má být připraven k použití v roce 2020

Mezi dalšími zúčastěnými společnostmi jmenujme například Fiat Chrysler a dodavatele pro automobilový průmysl Delphi Automotive a Continental AG.

Vývoj komplexních produktů nebude do budoucna schopna pojmout pouze jedna společnost

Důvodem těchto v dnešní době obvyklých setkání je sdílení nákladů. Vývoj platforem pro autonomní vozy je totiž finančně velice nákladný a vyžaduje rozsáhlou základnu pro výzkum a vývoj. Například v oblasti softwaru potřeby dalece převyšují možnosti tradičních výrobců automobilů. Právě proto doba spěje k tomu, že jednotlivé společnosti nebudou schopny vyvinout produkt bez spolupráce s jinými firmami.

Pro přímou aplikaci v praxi by měl být produkt připraven v roce 2021. Platforma by podle zadání měla být natolik univerzální, aby byla její integrace možná i v dalších automobilkách, což rovněž sníží výsledné náklady na samotný vývoj.

Magna je dlouhodobým dodavatelem BMW Group. V globálním měřítku spolu společnosti spolupracují již 15 let. Společnost Magna je nejvýznamnějším dodavatelem pro automotive v Severní Americe.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.