Domů
Elektromobilita
Rozvoji elektromobility pomohou nové dobíjecí stanice na českých dálnicích

Rozvoji elektromobility pomohou nové dobíjecí stanice na českých dálnicích

Nový projekt společnosti E.ON má pomoci rozvoji sítě dobíjecích stanic a elektromobility v České republice. V nejbližších měsících společnost plánuje zahájit výstavbu rychlodobíjecích stanic, které mají pokrýt zejména vytížené dálniční úseky.

V rámci projektu by mělo vzniknout nejméně 15 nových dobíjecích stanic, které by měly motoristům umožnit dobít jejich vozidlo do 30 minut. Stanice by měly vyrůst zejména na stávajících vytížených čerpacích stanicích.

„Projekt Fast-E, jak jsme jej nazvali, je financován z fondů Evropské unie a má za cíl vytvořit ze současných ostrovních řešení systematickou, spojenou a rychle dobíjecí infrastrukturu pro dopravní prostředky poháněné elektřinou.“

Michael Fehn, předseda představenstva E.ON Czech Holding

Nové stanice mají zajistit dostatečné propojení České republiky s dalšími zeměmi Evropy – z tohoto důvodu bylo v rámci tohoto projektu vytvořeno konsorcium s účastí subjektů z Německa, Slovenska či Belgie. Podle Fehna si dal E.ON za cíl pokrýt sítí rychlodobíjecích stanic hlavní české dálniční tahy nejpozději do konce roku 2017.

„Cestování Evropu bude s e-dopravními prostředky opět značně jednodušší a skupina E.ON Czech přispěje k tomu, aby splnila svůj slib, tady převzít vedoucí roli mezi energetickými podniky v oblasti energeticky efektivních opatření,“ dodává k projektu Fast-E Michael Fehn.

Ačkoliv obliba vozidel s alternativním pohonem v ČR neustále roste, elektromobilita se vzhledem k vyšší pořizovací ceně vozidel a omezené infrastruktuře dobíjecích stanic zatím výraznějšího rozvoje nedočkala. Situaci by částečně mohl změnit i vládou schválený Národní akční plán čisté mobility, který má za cíl motivovat občany a firmy, aby nákup elektromobilů a vozidel na alternativní paliva zvážili.

Zdroj úvodní fotografie: aaronanderer

Štítky:

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Tesla dodala zákazníkům rekordní počet vozů. Odbyt přesto zůstal za očekáváním
3. říjen 2022, 08:35
Vnitro koupí stovky elektromobilů Hyundai. Stát poprvé více elektrifikuje flotily – musí
2. říjen 2022, 05:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Peppa
21. únor 2016, 07:01

Zatím EON jen mlátil prázdnou slámu a teď je jasné proč, čekal na dotace.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se