Domů
Elektromobilita
Společnost UPS spolupracuje s americkým startupem na vývoji elektrické dodávky

Společnost UPS spolupracuje s americkým startupem na vývoji elektrické dodávky

Globální zásilková služba UPS dala veřejně vědět o plánované spolupráci se startupem Thor Truck lokalizovaným v Los Angeles na vývoji středně velkého nákladního automobilu s elektrickým pohonem. I společnost UPS jde totiž ve stopách dnešní doby a snaží se svou dodávkovou flotilu elektrifikovat. Vozy bude půl roku testovat.

Nasazení elektrických nákladních vozů společnosti Thor truck, které z této spolupráce vzniknou, je plánováno na příští rok.

Nákladní vůz by měl disponovat dojezdovou vzdáleností přibližně 160 kilometrů. Použité baterie budou výsledkem vývoje zmíněného startupu, který by se měl starat i o jejich sestavení. Jedná se tedy spíše o lehčí baterie.

UPS bude vozy testovat po dobu 6 měsíců, a to jak z hlediska kapacity baterie, tak celkové technologické integrace. V případě spokojenosti zakoupí těchto vozů více.

Každý pohon se hodí na něco jiného

Jedná se o součást plánu společnosti UPS, který počítá s nasazením 9300 nízkoemisních dodávkových vozů, mezi něž krom plně elektrických dodávek spadají i hybridní pohony a CNG. Na základě testování v praxi se ukáže, pro jaký typ cest se konkrétní technologie hodí nejvíce. Provoz ve velkých městech má samozřejmě jiná specifika než malá města a periferie.

UPS mimo jiné spolupracuje s Workhorse Group, která pro ni staví elektrické vozy, dále má již předobjednáno 125 kusů tahače Tesla Semi.

Výrobci automobilů jako Daimler AG a Navistar International Corp a mnoho dalších vzájemně soupeří, kdo rychleji vymění stávající dieselové motory v nákladních vozech za baterie. Regulace na množství vypouštěných emisí jsou nekompromisní.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se