Domů
Elektromobilita
Společnost UPS spolupracuje s americkým startupem na vývoji elektrické dodávky

Společnost UPS spolupracuje s americkým startupem na vývoji elektrické dodávky

Globální zásilková služba UPS dala veřejně vědět o plánované spolupráci se startupem Thor Truck lokalizovaným v Los Angeles na vývoji středně velkého nákladního automobilu s elektrickým pohonem. I společnost UPS jde totiž ve stopách dnešní doby a snaží se svou dodávkovou flotilu elektrifikovat. Vozy bude půl roku testovat.

Nasazení elektrických nákladních vozů společnosti Thor truck, které z této spolupráce vzniknou, je plánováno na příští rok.

Nákladní vůz by měl disponovat dojezdovou vzdáleností přibližně 160 kilometrů. Použité baterie budou výsledkem vývoje zmíněného startupu, který by se měl starat i o jejich sestavení. Jedná se tedy spíše o lehčí baterie.

UPS bude vozy testovat po dobu 6 měsíců, a to jak z hlediska kapacity baterie, tak celkové technologické integrace. V případě spokojenosti zakoupí těchto vozů více.

Každý pohon se hodí na něco jiného

Jedná se o součást plánu společnosti UPS, který počítá s nasazením 9300 nízkoemisních dodávkových vozů, mezi něž krom plně elektrických dodávek spadají i hybridní pohony a CNG. Na základě testování v praxi se ukáže, pro jaký typ cest se konkrétní technologie hodí nejvíce. Provoz ve velkých městech má samozřejmě jiná specifika než malá města a periferie.

UPS mimo jiné spolupracuje s Workhorse Group, která pro ni staví elektrické vozy, dále má již předobjednáno 125 kusů tahače Tesla Semi.

Výrobci automobilů jako Daimler AG a Navistar International Corp a mnoho dalších vzájemně soupeří, kdo rychleji vymění stávající dieselové motory v nákladních vozech za baterie. Regulace na množství vypouštěných emisí jsou nekompromisní.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.