Domů
Elektromobilita
Volvo bude sdílet technologii baterií pro elektrické nákladní vozy i s jinými značkami

Volvo bude sdílet technologii baterií pro elektrické nákladní vozy i s jinými značkami

Společnost Volvo Trucks má v plánu sdílet technologii baterií napříč svými značkami zabývajícími se výrobou nákladních vozidel. Účelem tohoto kroku je držení výdajů na vývoj těchto důležitých, zároveň však velmi nákladných, komponent na uzdě. Tento druhý největší producent nákladních vozidel plánuje spustit produkci vozů poháněných elektřinou.

Jelikož výrobci v současnosti čelí růstu nákladů na vývoj vozů s nízkými emisemi a nákladů spojených s trendem autonomního řízení vozidel, se společnost Volvo Trucks, vlastněná švédským Volvo AB, rozhodla sdílet technologii související s produkcí baterií se všemi svými značkami, a to japonským UD Trucks a americkým Mack Trucks.

Plánem společnosti není pouze sdílení výdajů těchto drahých komponent v rámci nákladní dopravy. Vyvíjené technologie by měly být sdíleny i se značkami zabývajícími se produkcí autobusů.

Krom samotného zlevnění vývoje budou značky schopny produkovat větší objemy co do počtu vozidel.

Mnoho výrobců plánuje spustit výrobu elektrických nákladních automobilů

Americký UD Trucks plánuje spuštění elektrické verze svého modelu Quon, těžkého tahače, okolo roku 2020. Tato informace byla vypuštěna poté, co společnost Volvo Trucks oznámila spuštění výroby lithiovými bateriemi poháněného středně těžkého nákladního vozidla pro dodávkové služby a svoz odpadků v roce 2019.

Právě sdílením nákladů na celkový vývoj považují představitelé společností tento na první pohled ambiciózní plán za realizovatelný. Z technologického hlediska se cítí být způsobilí.

Společností Daimler AG vlastněný japonský rival Mitsubishi Fuso začal v Japonsku a Spojených státech prodávat elektrickou verzi svého rozvážkového vozu Cantner, nyní začaly vozy expandovat i do Evropy poté, co Volkswagen AG oznámila své plány zavedení obdobného vozu na americký trh.

Nové technologie, které silně ovlivnily současný automobilový trh, mají vliv i na nákladní a těžkou dopravu obecně. Vývoj v této oblasti odstartovala Tesla oznámením spuštění produkce svého tahače Tesla Semi pro těžkou silniční vozbu v roce 2019.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Hyundai chce dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA
20. květen 2022, 21:11
Škoda Auto posílila pozici ve Volkswagenu. Vyrobí baterie do Enyaqů i elektromobilů koncernu
18. květen 2022, 06:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se