Domů
Úřady a instituce
Alena Vitásková: Odvolávat sama sebe nebudu

Alena Vitásková: Odvolávat sama sebe nebudu

„Odvolávat sama sebe nebudu.“ Taková je reakce předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové na dopis náměstka ministerstva vnitra, který vnímá jako podnět, aby se vzdala od příštího roku své funkce. Závažnější je však podle Vitáskové fakt, že ji ministerstvo nabádá k úmyslnému porušení legislativy a ohrožení nezávislosti ERÚ.

„Došlo by tak k situaci, kdy by se opět vina za nesprávný úřední postup hodila na mne a následně by všichni krčili rameny, že jsem měla postupovat v souladu se zákonem a nepřijímat pokyny od jiných orgánů státní správy,“ reaguje předsedkyně Vitásková na dopis náměstka ministra vnitra.

Podle předsedkyně ERÚ se jedná o další útok nezávislost regulačního úřadu. Vina podle Vitáskové leží na špatné legislativní činnosti vlády, která se nyní snaží přenést odpovědnost na ni.

„Odvolávat sama sebe nebudu, obrátím se na Evropskou komisi,“

Alena Vitásková

„V situaci, kdy je naše nezávislost ohrožena chybnou legislativou, nebo kdy se orgány činné v trestním řízení snaží diktovat našemu úřadu, jak má postupovat v konkrétních krocích, jsem nucena se obrátit i s výše zmíněným dopisem náměstka pro státní službu na příslušné orgány Evropské komise,“ uvedla v prohlášení Vitásková.

U Evropské komise hodlá předsedkyně žádat o její vyjádření, aby případným splněním požadavku ministerstva nevznikla České republice škoda v podobě sankcí za úmyslné porušování evropské legislativy v oblasti nezávislosti regulačních orgánů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.