Domů
Energetika v ČR
ERÚ snižuje v reakci na rostoucí cenu elektřiny zelené bonusy pro podporované zdroje
Kogenerační jednotka. Zdroj: www.adihp.cz

ERÚ snižuje v reakci na rostoucí cenu elektřiny zelené bonusy pro podporované zdroje

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie na rok 2019. ERÚ v návrhu reaguje na rostoucí cenu silové elektřiny a snižuje zelené bonusy jak pro elektřinu z obnovitelných zdrojů, tak pro elektřinu z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla do 5 MW.

Po vzoru minulých let ERÚ stanovuje podporu pouze skupinám výroben, kterým bylo vydáno tzv. notifikační rozhodnutí Evropské komise. Podle zveřejněných informací v současnosti stále chybí notifikační rozhodnutí pro druhotné zdroje energie uvedené do provozu po 1. lednu 2013. Ostatním skupinám výroben ERÚ v návrhu podporu stanovuje.

Mezi hlavní body návrhu cenového rozhodnutí patří snížení zelených bonusů na elektřinu u téměř všech obnovitelných zdrojů energie (OZE) a také u elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) do 5 MW v důsledku růstu ceny silové elektřiny. V případě KVET do 5 MW bylo podle ERÚ v návrhu zohledněno také mírné zvýšení ceny primárního paliva, kterým je zpravidla zemní plyn.

Termín pro podání připomínek k uveřejněnému návrhu cenového rozhodnutí je do 6. září 2018 do 24:00 hod.

Cenové rozhodnutí pro podporované zdroje energie musí být uveřejněno v Energetickém regulačním věstníku do 30. září 2018.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se