Domů
Energetika v ČR
ERÚ snižuje v reakci na rostoucí cenu elektřiny zelené bonusy pro podporované zdroje

ERÚ snižuje v reakci na rostoucí cenu elektřiny zelené bonusy pro podporované zdroje

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenového rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie na rok 2019. ERÚ v návrhu reaguje na rostoucí cenu silové elektřiny a snižuje zelené bonusy jak pro elektřinu z obnovitelných zdrojů, tak pro elektřinu z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla do 5 MW.

Po vzoru minulých let ERÚ stanovuje podporu pouze skupinám výroben, kterým bylo vydáno tzv. notifikační rozhodnutí Evropské komise. Podle zveřejněných informací v současnosti stále chybí notifikační rozhodnutí pro druhotné zdroje energie uvedené do provozu po 1. lednu 2013. Ostatním skupinám výroben ERÚ v návrhu podporu stanovuje.

Mezi hlavní body návrhu cenového rozhodnutí patří snížení zelených bonusů na elektřinu u téměř všech obnovitelných zdrojů energie (OZE) a také u elektřiny z vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) do 5 MW v důsledku růstu ceny silové elektřiny. V případě KVET do 5 MW bylo podle ERÚ v návrhu zohledněno také mírné zvýšení ceny primárního paliva, kterým je zpravidla zemní plyn.

Termín pro podání připomínek k uveřejněnému návrhu cenového rozhodnutí je do 6. září 2018 do 24:00 hod.

Cenové rozhodnutí pro podporované zdroje energie musí být uveřejněno v Energetickém regulačním věstníku do 30. září 2018.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.