Společnost Brookfield dokončila koupi společnosti Westinghouse Electric Company od japonské Toshiby. Ukončení transakce značí ukončení ochrany před věřiteli pro restrukturalizovaný Westinghouse.

Americký Westinghouse zažádal americké úřady o ochranu před věřiteli v březnu 2017. Ta měla společnosti umožnit provedení velké a strategické restrukturalizace. Žádost o ochranu ovlivnila pouze působení v USA, které zahrnovalo výstavbu 4 reaktorů AP1000 ve dvou lokalitách – Vogtle a VC Summer.

To, že nadnárodní společnost Brookfield Business Partners se společně s institucionálními partnery dohodla na odkupu 100% podílu společnosti Westinghouse od společnosti Toshiba, bylo oznámeno 4. ledna. Za odkup Brookfield zaplatil přibližně 4,6 miliard dolarů. 18. ledna Toshiba oznámila podepsání smlouvy o prodeji všech svých aktiv souvisejících s Westinghousem (Toshiba Nuclear Energy Holdings (US) a Toshiba Nuclear Energy Holdings (UK) limited). Tato aktiva měl Brookfield obdržet za 1 dolar. Plánu na reorganizaci společnosti, včetně její akvizice Brookfieldem, schválil americký konkurzní soud v březnu.

Ve středu Toshiba oznámila prodej svých podílů v  Toshiba Nuclear Energy Holdings (UK) Limited – holdingové společnosti pro subjekty, které jsou součástí skupiny Westinghouse a působící mimo USA. Tím byl ukončen proces prodeje všech Toshibou držených podílů spojených se společností Westinghouse.

Westingouse chce znovu stavět na svém odkazu

„Uzavření této transakce značí vzrušující milník pro Westinghouse, neboť jsme úspěšně povstali z (ochrany dlužníků před věřiteli dle) kapitoly 11 a pokračujeme v zásadní transformaci, která nám umožní dosáhnout dlouhodobé udržitelné prosperity. S podporou Brookfieldu bude Westinghouse i nadále stavět na svém odkazu lídra jaderného průmyslu. Naším cílem je nyní posílit obchod, využít naší světové stopy a vynikat v oblasti služeb a inovací,“ uvedl José Emeterio Gutiérrez, president a CEO Westinghouse

„Jsme rádi, že jsme dokončili tuto akvizici, která diverzifikuje naše podnikání v oblasti globálních infrastrukturních služeb. Těšíme se na to, že pomocí našich znalostí a podpory nasměrujeme Westinghouse na dlouhodobý úspěch v roli lídra ve svém odvětví,“ říká Cyrus Madon, výkonný ředitel Brookfield Business Partners

Zdroj úvodního obrázku: Nuclear Regulatory Commission

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *