Domů
Jaderné elektrárny
EDF tvrdí, že splní cíle výroby z JE pro rok 2017 navzdory nové prověrce komponentů
Francouzská jaderná elektrárna Civaux provozovaná společností EDF. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Entr%C3%A9e_de_la_centrale_de_Civaux.JPG

EDF tvrdí, že splní cíle výroby z JE pro rok 2017 navzdory nové prověrce komponentů

Francouzská energetická společnost EDF, která provozuje všechny francouzské jaderné elektrárny, předpokládá splnění cíle výroby elektřiny z jádra pro rok 2017 navzdory požadované prověrce komponentů ve všech 58 francouzských reaktorech. Nejistoty ohledně provozu francouzských jaderných elektráren patří k příčinám růstu ceny elektřiny na evropských trzích v posledních týdnech. 

Olivier Lamarre, zástupce ředitele sekce jaderné výroby v EDF, ve čtvrtek prohlásil, že cíl výroby elektřiny z francouzských jaderných elektráren pro rok 2017 bude splněn navzdory požadavku prověrky komponentů ve všech 58 provozovaných reaktorech. Prověrku si vyžádal francouzský jaderný regulátor ASN.

Lamarre novinářům dále řekl, že ani výroba v příštím roce by neměla být prověrkou komponentů ovlivněna. Požadovaná prověrka by měla pokračovat až do konce příštího roku.

EDF ve čtvrtek uvedla, že neeviduje žádná bezpečnostní rizika spojená s komponenty vyrobenými v závodě Creusot Forge patřícím francouzské Arevě.

Loňské odstávky navýšily ceny elektřiny a způsobily renesanci uhlí

Loňské neplánované odstávky francouzských jaderných reaktorů způsobily růst ceny elektřiny v Evropě a vedly k renesanci uhlí.

Situace byla obzvláště napjatá v říjnu, kdy byly současně odstaveny dvě desítky z celkových 58 francouzských jaderných reaktorů. Reaktory musely být podrobeny bezpečnostním testům.

Francouzské odstávky tehdy zasáhly zejména země jako Německo, Itálii, Španělsko a země Beneluxu, kam Francie obvykle svou elektřinu vyváží.

Kromě kontinentální Evropy bylo neplánovanými odstávkami poznamenáno také Spojené království, do kterého v letech 2014 a 2015 putovalo podmořskými kabely 15, respektive 14 TWh elektřiny (zhruba 4 % celkové spotřeby elektřiny). V Loňském roce to i vinou uvedených odstávek bylo pouze 9,7 TWh.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.