Domů
Jaderné elektrárny
GE Hitachi prohloubí spolupráci s ARC při vývoji malých modulárních reaktorů

GE Hitachi prohloubí spolupráci s ARC při vývoji malých modulárních reaktorů

Společnosti GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) a společnost Advanced Reactor Concepts LLC oznámily kroky k posílení spolupráce. Cílem spolupráce je vývoj a licencování moderního malého modulárního reaktoru SMR (Small Modular Reactor) ARC-100.

Prostřednictvím nově podepsané dohody o rozvoji GEH zamýšlí licencovat své duševní vlastnictví spojené s jeho pokročilým designem reaktoru PRISM (Power Reactor Innovative Small Module) společnosti ARC Nuclear. Společnost GEH také souhlasila s tím, že poskytne společnosti ARC Nuclear přístup k programům jaderné infrastruktury.

Tyto programy se týkají kvality, bezpečnosti, procesů, postupů a nástrojů. Společnost GEH navíc poskytne technické a projektové znalosti. Pro společnost je to další navázaná spolupráce při vývoji reaktoru PRISM.

„Tato nová dohoda dokazuje, že GEH a ARC Nuclear mají značné zkušenosti, investice a duševní vlastnictví v technologii sodíkem chlazených rychlých reaktorů pocházejícího z úspěšného reaktoru EBR-II v Argonne National Laboratory, který pracoval více než 30 let v Idaho Falls v Idaho. V GEH jsme rádi, že tato komplementární spolupráce nám umožní urychlit komercializaci této technologie s ARC Nuclear,“ řekl Jon Ball, výkonný viceprezident pro jaderné projekty.

Společnosti oznámily v březnu 2017 začátek spolupráce s cílem dosáhnout pokroku v návrhu ARC-100 pro globální výrobu elektrické energie s počátečním nasazením v Kanadě. GEH a ARC Nuclear nyní pracují na zahájení předběžného regulačního posudku kanadskou Komisí pro jadernou bezpečnost.

Zdroj úvodní fotografie: Power Engineering

Komentáře

(1)

C

3. září 2017, 21:26

Tak snad jim to vyjde, v některých oborech, nebo lokalitách by se mohly hodit více než dráty a centrální síť, ale jsou tu myslím pozdě, asi tak o 10-15 let. Ještě by měli šanci kdyby se jim podařilo první bloky začít stavět do roku 2025, ale pak to už vidím nedobře.

Klasická jaderná energetika to bude mít asi spočítané pokud se jí nepodaří vzpamatovat do doby zprovoznění ITERu a následně reaktoru DEMO. Pokud by pracovala tato zařízení jak mají, je tu možnost postavit energetiku na fúzi. Ale to se bavíme o horizontu tak 2040-2050, i pokud by to neklaplo, OZE nejspíš udělají takový pokrok že polovina jejich problémů bude pryč.

Pak ještě je naděj že by se fúze podařila těm Britům.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.