Domů
Jaderné elektrárny
GE Hitachi zahajuje licenční proces svého malého modulárního reaktoru BWRX-300 v USA

GE Hitachi zahajuje licenční proces svého malého modulárního reaktoru BWRX-300 v USA

Americká společnost GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) oficiálně zahájila licenční proces pro svůj  BWRX-300 reaktor. Dne 30. prosince společnost předložila první licenční technickou zprávu pro malý modulární reaktor (SMR) americké Nuclear Regulation Commission (NRC). Společnost očekává, že tato zpráva bude sloužit jako základ pro vypracování předběžné zprávy o analýze bezpečnosti.

BWRX-300 je SMR o elektrickém výkonu 300 MWe odvozený od designu Economic Simplified Boiling Water Reactor (ESBWR), který v roce 2014 obdržel certifikaci od NRC. GEH uvádí, že díky  využitím stávajících certifikací ESBWR se BWRX-300 může stát konkurenceschopným z hlediska nákladů na výrobu elektrické energie.

„První technická zpráva pro udělení licence byla předložena NRC na konci roku 2019. Je to součástí agresivní časového harmonogramu, kterou jsme si stanovili. Jak se zvyšuje celosvětová poptávka po bezemisní energii, vidíme značný zájem o tuto průlomovou technologii SMR. Jsme nadšeni pokračováním v práci na licencování v USA,“ uvedl Jon Ball, výkonný víceprezident jaderných produktů pro GEH.

Společnost se sídlem ve Wilmingtonu v Severní Karolíně dodala, že jako desátý vývojový typ varného reaktoru (BWR) představuje BWRX-300 nejjednodušší, ale nejinovativnější návrh BWR od roku 1955, kdy GE začala vyvíjet jaderné reaktory.

V březnu 2019 GEH podala Canadian Nuclear Safety Commission (CNSC) žádost o provedení revize technologie reaktoru BWRX-300. Přezkum byl zahájen v květnu 2019.

Zdroj úvodní fotografie: World Nuclear News

Potřebujete být v obraze ohledně jaderné energetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti jaderné energetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Jaderná energetika jako německé dilema. Zelení ji i přes krizi odmítají
25. červen 2022, 08:00
Jádro v Německu vláda nechce. Stane se historií
24. červen 2022, 05:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se