Domů
Jaderné elektrárny
Jediná íránská jaderná elektrárna po opravě po dvou týdnech obnovila provoz
Zdroj: http://cdn.timesofisrael.com/uploads/2012/03/Mideast-Iran-Nuclear-_Horo2.jpg

Jediná íránská jaderná elektrárna po opravě po dvou týdnech obnovila provoz

Jediná jaderná elektrárna v Íránu, která před dvěma týdny přerušila provoz, od víkendu opět funguje. Informovala o tom íránská státní média. Elektrárna ležící nedaleko města Búšehr byla podle vlády odstavena kvůli opravě generátoru.

Když Írán před dvěma týdny elektrárnu odstavil, energetická společnost TAVANIR nespecifikovala důvod opravy a uvedla, že to bude jen na tři až čtyři dny. Teherán ale už dříve letos oznámil, že elektrárnu bude muset odstavit kvůli americkým sankcím, které ho omezují v dodávkách materiálu potřebného pro opravu některých jejích zařízení, uvedla agentura AP.

Země se v poslední době potýká s výpadky elektřiny, což místní činitelé vysvětlují zvýšenou poptávkou po energii v době horkého a suchého léta.

Elektrárna používá jaderné palivo z Ruska a její provoz sleduje Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

Výstavba elektrárny Búšehr začala v polovině 70. let minulého století, za íránsko-irácké války v 80. letech stavbu z velké části zničilo bombardování iráckého letectva. Do provozu byla elektrárna uvedena v roce 2011. Později tam íránské a ruské firmy začaly stavět další dva reaktory.

Komentáře

(1)

Energetik 007

6. červenec 2021, 08:50

Stuxnet napadl ICT Simatic. Ruské palivové tyče za to nemohou.

Stejný Simatic řídí i zásobování 1/2 Prahy teplem a spoustu dalších elektráren po celém světě...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.