Domů
Jaderné elektrárny
Tepco znovu nespustí jadernou elektrárnu Kashiwazaki-Kariwa dříve než v roce 2023
Zdroj: IAEA

Tepco znovu nespustí jadernou elektrárnu Kashiwazaki-Kariwa dříve než v roce 2023

Japonská společnost Tepco nepočítá s tím, že by svou odstavenou jadernou elektrárnu Kashiwazaki-Kariwa spustila dříve než v březnu roku 2023. Letos v dubnu dostala společnost zákaz od jaderného regulátora manipulovat s jaderným palivem v elektrárně kvůli bezpečnostním incidentům. Pro Tepco je však znovuspuštění bloků 6 a 7 Kashiwazaki-Kariwa, které jsou odstaveny již téměř deset let, prioritou.

Japonská energetická společnost Tokyo Electric Power Company (Tepco) v minulém týdnu předložila vládě aktualizovaný plán svých obchodních aktivit. Z dokumentu mimo jiné vyplývá, že společnost nepředpokládá spuštění bloků v elektrárně Kashiwazaki-Kariwa dříve než ve fiskálním roce 2022 (končí v březnu 2023). Tepco v současné době čeká na souhlas regulátora se spuštěním bloků 6 a 7 typu BWR s instalovaným výkonem 1356 MW.

Letos v dubnu dostala společnost Tepco od jaderného regulátora zákaz manipulace s jaderným palivem v elektrárně Kashiwazaki-Kariwa, čímž v praxi zabránil opětovnému spuštění. Důvodem byly bezpečnostní incidenty, týkající se neautorizovaných přístupů do chráněných částí elektrárny.

Aktualizovaný plán společnosti také zmiňuje snahu obnovit výstavbu jaderné elektrárny Higashidori s dvěma bloky typu ABWR s instalovaným výkonem 1385 MW, jejíž plány byly pozastaveny v roce 2011. Do roku 2030 pak Tepco plánuje investovat 3 biliony jenů (zhruba 600 miliard Kč) do rozvoje OZE a podpory dekarbonizace.

Deset let mimo provoz

Bloky 6 a 7 elektrárny Kashiwazaki-Kariwa, na jejichž znovuspuštění Tepco pracuje, byly odstaveny v srpnu 2011, respektive v březnu 2012, a nevyrábějí tak elektřinu již téměř deset let. Přestože elektrárna nebyla nijak dotčena zemětřesením a tsunami, které zničilo elektrárnu Fukušima, pracuje Tepco na zvýšení její provozní bezpečnosti. Spuštění obou bloků by mohlo společnosti vynést tržby okolo 100 miliard jenů (zhruba 20 miliard Kč) ročně.

Komentáře

(2)

PetrV

30. červenec 2021, 06:44

Pokud je u moře, takbje to nesmysl.

Emil

30. červenec 2021, 07:31

U moře je jako všechny japonské jaderné elektrárny, ale je na západním pobřeží, kde žádné tsunami nehrozí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.