Domů
Jaderné elektrárny
USA: FirstEnergy Solutions učinila další krok k uzavření 3 jaderných elektráren

USA: FirstEnergy Solutions učinila další krok k uzavření 3 jaderných elektráren

Americká společnost FirstEnergy Solutions (FES) učinila další krok směrem k uzavření tří jaderných elektráren. Plány na jejich uzavření společnost předložila americké Komisi pro jadernou regulaci (NRC). Jaderné elektrárny Beaver Valley, Davis-Besse a Perry mají být podle současného plánu uzavřeny během následujících tří let.

Společnost 15. srpna oznámila, že NRC předala podrobnosti o vzdělávacím programu pro specialisty, kteří budou po odstavení elektráren dohlížet na odstraňování a skladování paliva v jejich lokalitě.

„Dnešní předání dokumentů NRC je pro nás nezbytným milníkem, který ale nevítáme. Naše jaderné elektrárny poskytují důležité environmentální a ekonomické benefity a zvyšují palivovou diverzitu v regionu. Není je však možné i nadále provozovat bez pomoci na státní úrovni v Ohiu a Pensylvánii, nebo okamžité a významné reformy trhů, která by poskytla smysluplnou kompenzaci za unikátní atributy, které jaderná energetika poskytuje.“ Don Moul, prezident FES.

V Ohiu jaderné elektrárny tvoří 90 % dostupného nefosilního výkonu

Dvě ze tří zmíněných jaderných elektráren, Davis-Besse a Perry, se nachází ve státě Ohio, JE Beaver Valley, která se na rozdíl od předešlých skládá ze 2 reaktorů, se nachází v Pensylvánii. Celkový instalovaný výkon všech 4 reaktorů činí 4048 MWe a v roce 2017 jejich výroba činila přibližně 65 % elektrické energie vyrobené všemi elektrárnami vlastněnými společností FES. Dvě jaderné elektrárny v Ohiu činí přibližně 14 % tamní výrobní kapacity a 90 % výkonu, který neprodukuje emise uhlíku.

Oba státy ale mají deregulovaný trh s elektřinou, ve kterém výrobci soutěží mezi sebou o prodej elektřiny dodavatelům skrze konkurenční dražby. Provozovatelé jaderných elektráren na těchto trzích ale musí čelit konkurenci levného plynu a dotovaných větrných elektráren. Bezproblémovým jaderným elektrárnám tak hrozí uzavření.

„Plánujeme spolupracovat s úředníky z Ohia a Pensylvánie na řešení, které by těmto elektrárnám i nadále umožnilo přispívat k čistšímu vzduchu a regionální energetické bezpečnosti.“– Don Maul

Zdroj úvodního obrázku: FirstEnergy Corp.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.