Domů
Jaderné elektrárny
USA: FirstEnergy Solutions učinila další krok k uzavření 3 jaderných elektráren

USA: FirstEnergy Solutions učinila další krok k uzavření 3 jaderných elektráren

Americká společnost FirstEnergy Solutions (FES) učinila další krok směrem k uzavření tří jaderných elektráren. Plány na jejich uzavření společnost předložila americké Komisi pro jadernou regulaci (NRC). Jaderné elektrárny Beaver Valley, Davis-Besse a Perry mají být podle současného plánu uzavřeny během následujících tří let.

Společnost 15. srpna oznámila, že NRC předala podrobnosti o vzdělávacím programu pro specialisty, kteří budou po odstavení elektráren dohlížet na odstraňování a skladování paliva v jejich lokalitě.

„Dnešní předání dokumentů NRC je pro nás nezbytným milníkem, který ale nevítáme. Naše jaderné elektrárny poskytují důležité environmentální a ekonomické benefity a zvyšují palivovou diverzitu v regionu. Není je však možné i nadále provozovat bez pomoci na státní úrovni v Ohiu a Pensylvánii, nebo okamžité a významné reformy trhů, která by poskytla smysluplnou kompenzaci za unikátní atributy, které jaderná energetika poskytuje.“ Don Moul, prezident FES.

V Ohiu jaderné elektrárny tvoří 90 % dostupného nefosilního výkonu

Dvě ze tří zmíněných jaderných elektráren, Davis-Besse a Perry, se nachází ve státě Ohio, JE Beaver Valley, která se na rozdíl od předešlých skládá ze 2 reaktorů, se nachází v Pensylvánii. Celkový instalovaný výkon všech 4 reaktorů činí 4048 MWe a v roce 2017 jejich výroba činila přibližně 65 % elektrické energie vyrobené všemi elektrárnami vlastněnými společností FES. Dvě jaderné elektrárny v Ohiu činí přibližně 14 % tamní výrobní kapacity a 90 % výkonu, který neprodukuje emise uhlíku.

Oba státy ale mají deregulovaný trh s elektřinou, ve kterém výrobci soutěží mezi sebou o prodej elektřiny dodavatelům skrze konkurenční dražby. Provozovatelé jaderných elektráren na těchto trzích ale musí čelit konkurenci levného plynu a dotovaných větrných elektráren. Bezproblémovým jaderným elektrárnám tak hrozí uzavření.

„Plánujeme spolupracovat s úředníky z Ohia a Pensylvánie na řešení, které by těmto elektrárnám i nadále umožnilo přispívat k čistšímu vzduchu a regionální energetické bezpečnosti.“– Don Maul

Zdroj úvodního obrázku: FirstEnergy Corp.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.