Domů
Jaderné elektrárny
V elektrárně Dukovany dnes začne plánovaná odstávka 2. bloku

V elektrárně Dukovany dnes začne plánovaná odstávka 2. bloku

V Jaderné elektrárně Dukovany dnes začne plánovaná odstávka druhého výrobního bloku spojená s pravidelnou výměnou části jaderného paliva. Podle údajů, které firma ČEZ zveřejnila v systému Market Transparency (REMIT) by měly být dodávky elektřiny v tomto bloku obnovené v první polovině listopadu.

„Je to jedna z odstávek, které děláme kvůli výměně části paliva a během kterých také provádíme standardní kontroly zařízení a servisní práce,“ řekl ČTK mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk.

Dukovanská elektrárna má čtyři bloky. Kvůli výměně části jaderného paliva, servisu a kontrolám zařízení už letos stály bloky číslo tři a čtyři. V listopadu by podle zveřejněného plánu společnosti měla začít odstávka prvního bloku Dukovan.

Elektrárna Dukovany s celkovým instalovaným výkonem 2040 megawattů pokrývá pětinu spotřeby elektřiny v Česku. Za uplynulý rok dodala do sítě 14,48 terawatthodiny elektrické energie. Její letošní výroba se blíží k 11 TWh elektřiny.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.