Ceny ropy kvůli obavám z šíření nového koronaviru v Číně klesají

DomůKomoditní trhyCeny ropy kvůli obavám z šíření nového koronaviru v Číně klesají

Ceny ropy dnes klesají o zhruba dvě procenta. Mohou za to obavy, že šíření nového koronaviru v Číně by mohlo zbrzdit ekonomický růst a snížit poptávku po pohonných hmotách. Ztráty částečně omezila zpráva o vývoji zásob v USA.

Kolem 17:40 SEČ cena severomořské ropy Brent ztrácela dvě procenta a obchodovala se za 61,94 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy WTI ve stejnou dobu klesala o 2,2 procenta na 55,49 dolaru za barel.

Čínské úřady dnes ve snaze zabránit šíření nového koronaviru a vypuknutí globální pandemie uzavřely město Wu-chan, které je páté největší v zemi. Čína již ohlásila přes 600 nemocných a 17 mrtvých. Možnost pandemie vyvolala vzpomínky na onemocnění SARS v letech 2002 a 2003, které vypuklo rovněž v Číně, narušilo ekonomický růst a způsobilo propad v cestování.

Podle údajů amerického úřadu pro energetické informace EIA se zásoby ropy v USA v uplynulém týdnu snížily o 405.000 barelů. Zásoby benzinu však po 11 týdnech nepřetržitého růstu stouply na rekord, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent březen 61,94 63,21
New York – NYMEX WTI březen 55,49 56,74
Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují