Větrné elektrárny v Německu během ledna, stejně jako v prosinci, překonaly ve výrobě ostatní zdroje. Celkem do sítě dodaly 14,7 TWh energie, většinu z rekordních 22,8 TWh dodaných z obnovitelných zdrojů. Průměrná výroba z větrných elektráren tak činila 20 GW.

Dle analýzy serveru Platts byly německé větrné elektrárny i v lednu dominantním zdrojem elektrické energie, stejně jako v prosinci. Větrné zdroje vyrobily za měsíc leden 14,7 TWh elektrické energie, což je o 84 % více ve srovnání s lednem minulého roku. Naopak výroba z uhelných a plynových elektráren klesá.

Výroba z větrných elektráren dosáhla v hodinovém průměru za prosinec a leden úrovně 20 GW, což je dosud nejvyšší zaznamenaná hodnota. Zároveň došlo k rekordní hodinové výrobě, přesahující 40 GW, a dne 3. ledna k nejvyšší denní výrobě.

Ceny elektřiny v lednu v reakci na rekordní výrobu poklesly o 42 % ve srovnání s velmi chladným a bezvětrným lednem 2017 – měsíční průměr se dostal pod 30 EUR/MWh.

Výroba z OZE trhá rekordy

Veškeré německé obnovitelné zdroje energie v lednu vyrobily rekordních 22,8 TWh elektřiny, a to především za přispění výroby z větrných elektráren a příznivých hydrologických podmínek. Ve srovnání s minulým rokem se tak výroba díky klimatickým podmínkám více než zdvojnásobila. Pro srovnání, v celé EU vyrobily větrné elektrárny za minulý rok 364 TWh a obnovitelné zdroje 679 TWh.

{„country“:“GER“,“type“:“AREA“,“to“:“2018-01-31″,“from“:“2018-01-01″,“caption“:“Vyroba elektřiny v Německu.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_online_generation_data.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2018-01-01″,“end_date“:“2018-01-31″}

Instalovaný výkon větrných elektráren v Německu vzrostl v roce 2017 na více než 56 GW s rekordním přírůstkem 6,5 GW nového instalovaného výkonu.

Zdroj úvodního obrázku: Vestas

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *