Domů
Německo
Německé větrné elektrárny dominovaly výrobě již druhý měsíc v řadě
Zdroj: Vestas

Německé větrné elektrárny dominovaly výrobě již druhý měsíc v řadě

Větrné elektrárny v Německu během ledna, stejně jako v prosinci, překonaly ve výrobě ostatní zdroje. Celkem do sítě dodaly 14,7 TWh energie, většinu z rekordních 22,8 TWh dodaných z obnovitelných zdrojů. Průměrná výroba z větrných elektráren tak činila 20 GW.

Dle analýzy serveru Platts byly německé větrné elektrárny i v lednu dominantním zdrojem elektrické energie, stejně jako v prosinci. Větrné zdroje vyrobily za měsíc leden 14,7 TWh elektrické energie, což je o 84 % více ve srovnání s lednem minulého roku. Naopak výroba z uhelných a plynových elektráren klesá.

Výroba z větrných elektráren dosáhla v hodinovém průměru za prosinec a leden úrovně 20 GW, což je dosud nejvyšší zaznamenaná hodnota. Zároveň došlo k rekordní hodinové výrobě, přesahující 40 GW, a dne 3. ledna k nejvyšší denní výrobě.

Ceny elektřiny v lednu v reakci na rekordní výrobu poklesly o 42 % ve srovnání s velmi chladným a bezvětrným lednem 2017 – měsíční průměr se dostal pod 30 EUR/MWh.

Výroba z OZE trhá rekordy

Veškeré německé obnovitelné zdroje energie v lednu vyrobily rekordních 22,8 TWh elektřiny, a to především za přispění výroby z větrných elektráren a příznivých hydrologických podmínek. Ve srovnání s minulým rokem se tak výroba díky klimatickým podmínkám více než zdvojnásobila. Pro srovnání, v celé EU vyrobily větrné elektrárny za minulý rok 364 TWh a obnovitelné zdroje 679 TWh.

Instalovaný výkon větrných elektráren v Německu vzrostl v roce 2017 na více než 56 GW s rekordním přírůstkem 6,5 GW nového instalovaného výkonu.

Zdroj úvodního obrázku: Vestas

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.