Audi ve spolupráci s E.ON postaví největší evropský střešní fotovoltaický systém

DomůObnovitelné zdrojeAudi ve spolupráci s E.ON postaví největší evropský střešní fotovoltaický systém

Energetická společnost E.ON vybuduje největší evropský střešní fotovoltaický systém na logistických halách automobilky Audi v Maďarsku. Instalovaný elektrický výkon nového fotovoltaického systému dosáhne 12 MWp. Výstavba začne v srpnu 2019 a uvedení do provozu se očekává na začátku roku 2020.

„Naše společnost se zavázala k udržitelné budoucnosti. Široké využití solární energie je nedílnou součástí tohoto úsilí. Jsme potěšeni, že společnost E.ON získala důvěru Audi Hungaria a mezi těmito dvěma společnostmi začalo nové 25leté partnerství,“ říká Zsolt Jamniczky, člen představenstva společnosti E.ON Hungaria.

Nový fotovoltaický systém vznikne na střechách dvou logistických center společnosti Audi v maďarském Györu. Celková plocha obou střech dosahuje přibližně 160 000 čtverečních metrů. Stavební práce na fotovoltaickém systému s celkovým instalovaným výkonem 12 MWp budou zahájeny v srpnu 2019. Uvedení do provozu je plánováno na začátek roku 2020.

Fotovoltaický systém se bude skládat z 35 000 solárních panelů a v průměru vyrobí přes 9,5 GWh elektrické energie. Dle E.ON výroba ze solárních článků uspoří zhruba 6 000 tun oxidu uhličitého ročně.

„Jsme odhodláni k ekonomickému využívání zdrojů, a proto chceme, aby dopad naší výroby na životní prostředí zůstal co nejmenší. Přibližně 70 % spotřeby tepla společnosti Audi Hungaria je již pokryto klimaticky neutrální geotermální energií. Naším cílem je mít v budoucnu provoz s nulovými emisemi oxidu uhličitého. S výstavbou nového solárního systému nyní děláme další krok k dosažení tohoto cíle, pokud jde o napájení elektrickou energií,“ říká Achim Heinfling, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria.

„Pracujeme důsledně na větší udržitelnosti v celém řetězci. Do roku 2030 chceme, aby všechna naše výrobní místa byla klimaticky neutrální. Využití obnovitelných zdrojů energie je pro to důležitou pákou,“ říká Peter Kössler, člen představenstva pro výrobu a logistiku společnosti Audi AG.

Zdroj úvodní fotografie: E.ON