Domů
Obnovitelné zdroje
Britská ropná společnost BP zvýší investice do obnovitelných zdrojů

Britská ropná společnost BP zvýší investice do obnovitelných zdrojů

Britská ropná společnost BP se chystá koupit více podniků v oblasti výroby „zelené“ energie. Společnost současně stanovila nové cíle v boji s emisemi oxidu uhličitého. Celkově chce investovat až 500 milionů dolarů.

Společnost BP zvýšila minulý rok zisk o 139 % na 6,2 miliard dolarů (129 miliard korun). Společnost zvýšila zisk díky vyšším cenám ropy a rostoucí produkci ropy a zažila tak nejúspěšnější rok od roku 2004. BP uvedla, že v letošním roce zahájí šest nových ropných a plynárenských projektů.

Velká část nové strategie společnosti BP se však zaměřuje na čistou energii. Na nový směr hodlá vynaložit zhruba 500 milionů dolarů (10 miliard korun) z jejího programu na kapitálové výdaje ve výši 16 miliard dolarů (332 miliard korun).

„Nejedná se o závody o obnovitelné zdroje energie, jsou to závody ve snižování emisí skleníkových plynů. Význam obnovitelných zdrojů roste rychleji než jakýkoliv jiný zdroj energie v historii. Svět bude však i několik dalších desetiletí potřebovat ropu a zemní plyn,“ uvedl Bob Dudley, výkonný ředitel společnosti BP.

Společnost BP nedávno koupila za 200 milionů dolarů (4 miliardy korun) podíl v největší evropské vývojové společnosti Lightsource v oblasti solárních článků a v nejbližší době plánuje další velké investice do solárních technologií.

BP není jediná ropná společnost diverzifikující své aktivity. Na konci minulého roku koupila anglo-nizozemská Shell provozovatele nizozemské sítě pro nabíjení elektromobilů a dále zakoupila společnost First Utility, jednoho z největších britských dodavatelů elektřiny. Dalšími významnými ropnými giganty, kteří investovali do obnovitelných zdrojů, byli norský Statoil (plovoucí větrná farma) a francouzský Total (podíl ve společnosti Eren).

Zdroj úvodní fotografie: The Guardian

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.