RWE odebere v Dánsku 3 TWh "zelené" elektřiny od developera European Energy

DomůObnovitelné zdrojeRWE odebere v Dánsku 3 TWh "zelené" elektřiny od developera European Energy

V Dánsku dodá společnost European Energy, developer solárních a větrných elektráren, v průběhu 7 let společnosti RWE 3 TWh elektrické energie. Podle podmínek by měla být dohoda platná od 1. ledna 2024 po dobu sedmi let a vztahovat se bude na dánský trh.

Společnost RWE je v současné době jedním z předních hráčů v dodávkách zelené energie. Společnost má v úmyslu tuto pozici dále rozšířit investicemi do větrné energie na pevnině i na moři, do fotovoltaiky a do výzkumu v oblasti akumulace energie. Zmíněná sedmiletá dohoda pak poskytuje dodavateli European Energy jistotu pro další pokrok v realizaci svých projektů v oblasti obnovitelných zdrojů.

RWE uvedla, že 3 TWh elektrické energie odpovídají plné roční výrobě 35 moderních větrných turbín nebo roční produkci solární elektrárny o výkonu 400 MW za uvedené sedmileté období.

Obchodní ředitel RWE Andree Stracke uvedl: „Tato smlouva zdůrazňuje ambice RWE podporovat činnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Naše rozvojové aktivity doplňujeme atraktivními kupními smlouvami na posílení našich portfoliových aktivit.“

„Jsme rádi, že jsme tuto dohodu s RWE uzavřeli. Obchodní podmínky dohody zajišťují financovatelnost, což nám umožní realizovat podstatnou část našich připravovaných projektů v Dánsku,“ dodal výkonný ředitel European Energy Knud Erik Andersen.