Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) získala nový kontrakt na díly větrných elektráren, takzvané hřebíky. Smlouvu uzavřela se španělskou firmou Siemens Gamesa, zakázka má hodnotu přesahující 100 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel VHM Daniel Kurucz.

„Jde o nejvýznamnějším nový projekt v segmentu větrné energetiky,“ uvedl Kurucz.

Výroba dílů již začala a potrvá až do roku 2019.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. V březnu na sebe firma podala insolvenční návrh a zároveň oznámila, že do ní vstupuje nový investor – SPV VTK zakladatele holdingu Czechoslovak Group Jaroslava Strnada.

Ten nyní vítkovickou firmu postupně přebírá. Díky jeho finanční podpoře v dubnu VHM po několika měsících obnovily chod ocelárny a celou výrobu. Podnik má asi 900 zaměstnanců. Nový investor poskytl rovněž finance na aktuální výrobu dílů pro Španělsko.

Podle obchodního ředitele Daniela Doležala by nový kontrakt měl pro společnost znamenat i významnou referenci.

„Značka naší firmy v minulosti utrpěla. Změny můžeme dosáhnout jen kvalitní produkcí pro významné klienty, jako je právě tento,“ míní Doležal.

Společnost VHM zhruba 80 procent své výroby vyváží, nejvíce do zemí EU, zejména do Německa, ale také do USA, Ruska, Kanady, Brazílie, Indie i na další trhy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *