Domů
Elektřina
Čtyři firmy vyjádřily zájem o podíl v řeckém provozovateli sítě

Čtyři firmy vyjádřily zájem o podíl v řeckém provozovateli sítě

Čtyři společnosti vyjádřily nezávazně zájem o menšinový podíl v řeckém provozovateli elektrárenské sítě ADMIE. Oznámila to podle agentury Reuters společnost PPC, která je dominantní elektrárenskou společností v Řecku.

Podle řeckého činitele obeznámeného se záležitostí předložil vyjádření zájmu největší světový podnik síťových služeb, čínská elektrárenská společnost SGCC, dále italský provozovatel sítí Terna a francouzský provozovatel RTE.

Čtvrtou společností je čínská China Southern Power Grid Company, která podle citovaného zdroje uvedla, že je s jednou z těchto zainteresovaných stran ochotna spolupracovat.

PPC, ve které má většinový podíl řecký stát, hodlá prodat 24 procent v ADMIE, jež provozuje více než 11.000 kilometrů vysokonapěťových kabelů v Řecku. PPC je stoprocentním vlastníkem ADMIE.

Podle podmínek třetího záchranného programu podepsaného loni v létě musí PPC buď prodat menšinový podíl v ADMIE, nebo do příštího roku síť zcela privatizovat. Rovněž tržní podíl PPC, který v březnu činil zhruba 92 procent, musí do roku 2020 klesnout pod 50 procent.

Nejvhodnější uchazeč o ADMIE bude vybrán do konce října. Prodej by měl být dokončen do února příštího roku.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.