Domů
Elektřina
Čtyři firmy vyjádřily zájem o podíl v řeckém provozovateli sítě

Čtyři firmy vyjádřily zájem o podíl v řeckém provozovateli sítě

Elektřina
Bez komentáře
27. červenec 2016, 07:18
ČTK

Čtyři společnosti vyjádřily nezávazně zájem o menšinový podíl v řeckém provozovateli elektrárenské sítě ADMIE. Oznámila to podle agentury Reuters společnost PPC, která je dominantní elektrárenskou společností v Řecku.

Podle řeckého činitele obeznámeného se záležitostí předložil vyjádření zájmu největší světový podnik síťových služeb, čínská elektrárenská společnost SGCC, dále italský provozovatel sítí Terna a francouzský provozovatel RTE.

Čtvrtou společností je čínská China Southern Power Grid Company, která podle citovaného zdroje uvedla, že je s jednou z těchto zainteresovaných stran ochotna spolupracovat.

PPC, ve které má většinový podíl řecký stát, hodlá prodat 24 procent v ADMIE, jež provozuje více než 11.000 kilometrů vysokonapěťových kabelů v Řecku. PPC je stoprocentním vlastníkem ADMIE.

Podle podmínek třetího záchranného programu podepsaného loni v létě musí PPC buď prodat menšinový podíl v ADMIE, nebo do příštího roku síť zcela privatizovat. Rovněž tržní podíl PPC, který v březnu činil zhruba 92 procent, musí do roku 2020 klesnout pod 50 procent.

Nejvhodnější uchazeč o ADMIE bude vybrán do konce října. Prodej by měl být dokončen do února příštího roku.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Desetina Prahy je bez elektřiny
25. září 2022, 18:26
Výpadek omezil dodávky elektřiny v desetině Prahy, dotkl se i tramvají
25. září 2022, 18:18
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se