Domů
Teplárenství
ČEZ ESCO ovládla dodavatele tepla ve třetím největším městě Slovenska

ČEZ ESCO ovládla dodavatele tepla ve třetím největším městě Slovenska

Česká energetická skupina ČEZ posílí své postavení v oblasti dodávek tepla na Slovensku. Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) povolil společnosti ČEZ ESCO, dceřiné firmě ČEZ, ovládnout výrobce a dodavatele tepla, teplé užitkové vody a elektřiny Spravbytkomfort, který podniká ve třetím největším města na Slovensku v Prešově. ČTK o tom dnes informoval PMÚ.

Tržby Spravbytkomfortu loni klesly meziročně o dvě procenta na 16,35 milionu eur (425 milionů korun), zisk firmy naopak stoupl o desetinu na 1,48 milionu eur (38,5 milionu korun).

Spolu se společností Spravbytkomfort získal ČEZ ESCO kontrolu nad firmou Serviskomfort, která poskytuje v Prešově služby v oblasti údržby průmyslových teplárenských zařízení, běžné údržby bytů a další práce. Tržby Serviskomfortu loni dosáhly 5,75 milionu eur (149,5 milionu korun).

Firmy Spravbytkomfort a Serviskomfort patřily do rakouské skupiny Facilitycomfort, od které ČEZ ESCO dříve koupil menšinový podíl ve společnosti Bytkomfort. Ta kromě jiného zajišťuje výrobu a dodávky tepla ve městě Nové Zámky na jihu Slovenska a prostřednictvím dceřiných firem podniká i v dalších slovenských městech.

ČEZ na Slovensku podniká rovněž v oblasti prodeje elektřiny a zemního plynu i ve výstavbě energetických zařízení.

Adrian Bobok hej

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.