Domů
Elektřina
Dodavateli elektřiny a plynu Amper Market loni stouply tržby, zisk klesl

Dodavateli elektřiny a plynu Amper Market loni stouply tržby, zisk klesl

Dodavateli energií Amper Market z holdingu Amper Holding podnikatele Jana Palaščáka loni meziročně stouply tržby o 12,5 procenta na 3,2 miliardy korun. Čistý zisk klesl z 11,8 na 3,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Palaščák ČTK řekl, že letos společnost čeká růst tržeb na 3,5 miliardy Kč, příští rok na zhruba čtyři miliardy korun.

Amper Market dodal loni zákazníkům 1,26 terawatthodin (TWh) elektřiny, což představovalo asi dvě procenta roční spotřeby koncových zákazníků v Česku. Pro letošní rok počítá firma s dodávkami energií přibližně 1,7 TWh, zhruba 1,5 TWh by měla tvořit elektřina.

Pro rok 2018 má společnost nasmlouvané přes dvě TWh dodávek energií koncovým zákazníkům. Dvě třetiny dodávek elektřiny od firmy putují do podnikového sektoru.

Společnost dodává elektřinu vyrobenou z významné části nezávislými decentralizovanými výrobci odběratelům v průmyslu a službách, městům a obcím.

Vlastnictví a smluvní zajištění zdrojů elektřiny umožňuje firmě rozvíjet koncept takzvané virtuální elektrárny, spočívající ve spojení decentralizovaných zdrojů a odběratelů elektřiny v jednotně monitorovaný a dispečersky řízený systém.

Ilustrační foto

Kromě prodeje elektřiny nabízí Amper Market i odběr plynu velkoodběratelům. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala firma na konci letošního října elektřinu 37.420 a plyn 736 zákazníkům. Elektřinu od společnosti bere například Hlavní město Praha včetně veřejného osvětlení, Pražský hrad nebo Brno.

Amper Market je největší společností holdingu Amper Holding, který celkem sdružuje šest firem. Do holdingu patří mimo jiné společnost Amper Savings, která se zaměřuje na energetické úspory. Firma podle Palaščáka zatím realizovala projekty v objemu asi 200 milionů korun.

Další společností holdingu je Amper Meteo, která jako první komerční meteorologická firma v Česku a na Slovensku predikuje počasí pro elektroenergetiku a teplárenství. Sesterské firmy Amper Market a Amper Savings působí také na Slovensku.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.