Domů
Plynárenství
E.ON se s Gazpromem dohodl na snížení cen dodávek plynu

E.ON se s Gazpromem dohodl na snížení cen dodávek plynu

Včerejší dohoda mezi ruským gigantem Gazprom a Uniperem, dceřinou společností německé energetické skupiny E.ON, o snížení cen za dodávky zemního plynu ukončila léta trvající vyjednávání a spory. Snížení ceny plynu rovněž umožnily německému E.ONu zvýšit odhad svého zisku pro letošní rok.

Ačkoliv Německou odebírá plyn z více zdrojů, je na Rusku stále značně závislé. V loňském roce se ruský plyn podílel na importu zhruba 40 %, přičemž sama společnost E.ON pokrývá dodávkami od Gazpromu necelou třetinu svých potřeb, uvádí agentura Reuters.

„Gazprom a Uniper opět názorně ukázaly, že dlouhodobé kontrakty na dodávky plynu jsou otevřené flexibilnímu řešení. I v obtížném tržním prostředí, charakterizovaném významnými poklesy v cenách energie, se naše partnerství opět osvědčilo. Dlouhodobé kontrakty na dodávky plynu zůstanou pro Evropu stěžejním pilířem stabilních dodávek tepla a plynu.“

Klaus Schäfer, výkonný ředitel společnosti Uniper

Nová dohoda umožnila společnosti E.ON navýšit odhad svého zisku před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) z původních 6 až 6,5 miliard euro o 400 milionů euro. EBITDA by se tedy mohl v přepočtu pohybovat v rozmezí od 173,2 do 186,8 miliard Kč. Podobně E.ON navýšil i odhad čistého zisku, který by mohl dosáhnout od 1,5 do 1,9 miliard euro.

E.ON je aktivní i na ruském energetickém trhu, kde vlastní elektrárny s téměř 10 GW instalovaného výkonu a zaměstnává přes 5000 pracovníků. Klesající rubl se však podepsal i na ekonomických výsledcích E.ONu v Rusku, které v loňském roce poklesly o 30 %.

Komentáře

(1)

Richard Fiala

13. červen 2020, 13:54

Čekám kdy se Německo konečně začne chovat jako suverénní země a přinejmenším ekonomická velmoc a ne jako bezprávná americká kolonie! Tato bezprecedentní kauza postavená na nehorázných lžích, hrubém nátlaku a vydírání ze strany našich amerických "spojenců" se ovsem netýká jen Němců a dalších evropských zemí ale i ČR a to nejen jejich energetické politiky ale i samotných principů jejich státní suverenity.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.