Domů
Německo
Německo si ke čtyřem terminálům na zkapalněný zemní plyn pronajme ještě pátý

Německo si ke čtyřem terminálům na zkapalněný zemní plyn pronajme ještě pátý

Německo
Bez komentáře
1. září 2022, 13:29
ČTK

Berlín 1. září (zpravodaj ČTK) – Německo si ke čtyřem terminálům pro zkapalněný zemní plyn (LNG) pronajme ještě pátý. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství v Berlíně, podrobnosti chce šéf resortu Robert Habeck sdělit odpoledne. Díky terminálům na LNG chce Německo nahradit nejisté dodávky plynu z Ruska, a stát se tak na ruských energetických surovinách nezávislé.

Německo se původně rozhodlo do dokončení výstavby stálých přístavních terminálů pronajmout čtyři plovoucí zařízení pro opětovné zplynování LNG. Nyní ministerstvo hospodářství uvedlo, že plovoucích terminálů si pronajme nakonec pět.

První dva plovoucí terminály ve Wilhelmshavenu a Brunsbüttelu chce Berlín uvést do provozu ještě na přelomu roku, další dva budou spuštěny v nadcházejícím roce. Pátý, nově ohlášený terminál, by mohl fungovat od přelomu let 2023 a 2024.

Německo je dosud závislé na plynu z Ruska. Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu se ale vláda kancléře Olafa Scholze rozhodla, že se od této závislosti odpoutá, aby ji Moskva nemohla vydírat.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se