Domů
Plynárenství
Scholz jedná o nákupu zkapalněného plynu ze Spojených arabských emirátů

Scholz jedná o nákupu zkapalněného plynu ze Spojených arabských emirátů

Plynárenství
2 komentáře
25. září 2022, 11:32
ČTK

Německý kancléř Olaf Scholz jedná o nákupu zkapalněného zemního plynu (LNG) a nafty ze Spojených arabských emirátů. Během své dvoudenní návštěvy zemí v oblasti Perského zálivu řekl, že jednání pokročila. Žádné podrobnosti z rozhovorů s představiteli monarchie ale nezveřejnil, informovala dnes agentura Reuters.

Německo, které bylo donedávna silně závislé na dodávkách plynu z Ruska, se od únorové invaze ruských vojsk na Ukrajinu snaží zdroje energií diverzifikovat.

„Musíme zajistit, aby produkce LNG ve světě dosáhla bodu, kdy lze uspokojit současnou vysokou poptávku, bez toho, abychom se museli uchýlit k výrobní kapacitě, která existuje v Rusku,“ řekl Scholz novinářům.

Německý kancléř podle agentury DPA zdůraznil, že je důležité odebírat energie od většího množství dodavatelů. K závislosti na jednom dodavateli „u nás už určitě nedojde“, dodal.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Ivan Švančara
25. září 2022, 12:57

Zatial co Fed uz zlahka priznava, ze bezbreha tlac dolarov bola chyba, nasi eurohujeri este stale zvaluju svoje uspechy na Putku.

Michal K.
26. září 2022, 13:23

s takymto tragickym vedenim EU sa proste narazu do steny neda vyhnut

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516