Domů
Plynárenství
Slovenský eustream loni přepravil nejvíce plynu od roku 2011

Slovenský eustream loni přepravil nejvíce plynu od roku 2011

Slovenská společnost eustream loni přepravila nejvíce zemního plynu od roku 2011. Vyplývá to z výroční zprávy podniku, ve kterém má manažerskou kontrolu skupina Energetický a průmyslový holding (EPH).

Eustream v minulém roce přepravil 60,6 miliardy metrů krychlových plynu. Ve srovnání s rokem 2015 představuje nárůst o 8,6 procenta. Vůbec nejnižší přepravený objem suroviny za poslední roky zaznamenala společnost v roce 2014, a to 46,5 miliardy metrů krychlových.

Eustream zejména zajišťuje tranzit ruského plynu přes Slovensko dále do západní Evropy a také zpětné dodávky komodity na Ukrajinu.

Ilustrační foto

Vyšší přepravu plynu eustream zaznamenal například během letní odstávky plynovodu Nord Stream, který přivádí plyn po dně Baltského moře do Německa.

Slovensko dlouhodobě vystupuje proti plánům na rozšíření přepravní kapacity Nord Streamu. Bratislava se obává, že by to v budoucnu mohlo vyústit v nižší objem přepravy ruského plynu přes Slovensko a ve výpadek příjmů z tranzitu suroviny.

Navzdory vyššímu objemu přepraveného plynu výnosy eustreamu loni meziročně klesly o dvě procenta na 760,59 milionu eur (19,86 miliardy korun) a čistý zisk se snížil o více než sedm procent na 387,43 milionu eur (10,12 miliardy korun).

Adrian Bobok šeb

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.